Nejeden motorista se tu však jen zastavil a odjížděl bez tankování. Některé odrazovaly zamčené mříže v prodejně, jiné oznámení, že z důvodu nemoci je zavřeno a klienti se mohou sami obsluhovat z tankautomatu (jako je to u zdejší W8 obvyklé o víkendech).

„Šli jsme oproti svátkům o korunu nahoru,“ řekla obsluha v čerpací stanici VM v areálu zemědělského družstva v Chlebovicích. Dříve bývali též na hlavním tahu, ale po otevření dálnice D48 jsou z ruky. Ale benzin tu prodávali za stále příjemných 34.90 korun.

Kamarádky z Ostravy, Michaela Kolářová (vlevo) a Kateřina Tempírová, jezdí s traktory po polích jako zkušení fachmani   obdělávají půdu, 18. srpna 2022, Ostrava.
TOP FOTO: Přinášíme nejlepší záběry roku 2022 Lukáše Kaboně nejen z Ostravska

Uvedená cena přitom nebyla ani přímo ve Frýdku-Místku výjimkou, měl ji EuroOil na příjezdu do Ostravy, ONO v centru pod mostem a LPG + PHM na Letné. „Leden a únor bývají vždycky slabší,“ uvedli u té poslední zmíněné, kde se snaží držet ceny pohonných hmot nízko.

Naopak, u pumpy GasControlu na výpadovce na Dobrou, by auta u stojanů pohledal. Natural 95 totiž stál 38.90 Kč! Byl prý pořízený ještě v době, kdy byly ceny vyšší. Čerpadlářka podotkla, že hlavní komoditou, pro kterou k nim motoristé jezdí, je stejně plyn.

Výroba botasek končí
Nosili je Emil Zátopek i Jiří Raška. Výroba legendárních botasek ze Skutče končí

U nafty stanovil GasControl dokonce bez desetníku čtyřicet korun za litr. Konkurence ve Frýdku-Místku se ale jinak v případě tohoto paliva víceméně shodovala: EuroOil, Benzina, LPG+PHM i Prim si řekli o 36.90 Kč. ONO šlo tradičně níže, o čtyřicet haléřů.