Předseda představenstva Moravia Steel Petr Popelář uvedl, že pokud chce být MSV Metal Studénka konkurenceschopná na světových trzích, musí ji modernizovat. „Posilujeme pozici v ekologickém segmentu železniční dopravy. Díky připravovaným investicím výrazně zvýšíme efektivitu výroby,“ zdůraznil Petr Popelář.

Největší letošní investiční akcí je generální oprava a modernizace šabotového bucharu MPM 160 kJ v hodnotě 22 milionů korun, která bude uvedena do provozu v nejbližších dnech. Bohumil Onderka, místopředseda představenstva MSV Metal Studénka upřesnil, že generální opravu provádí výměnným způsobem a až na pár dílů se vlastně bude jednat o zcela nový stroj.

Prezentace průmyslové zóny Hladké Životice se uskutečnila v sále místního kulturního domu.
Bude v Hladkých Životicích průmyslová zóna?

„V rámci této investice změníme způsob upínání zápustek za modernější a bezpečnější pomocí rozpínacích klínů, která navíc přinese zvýšení životnosti dílů bucharu,“ dodal Bohumil Onderka.

V současné době probíhá generální oprava a modernizace vodorovného kovacího lisu GKM 800 za 9 milionů korun. Kovací lis vyrábí díly pro klíčové výrobky MSV Metal, a to nárazníky a šroubovky. V dílně podsestav aktuálně probíhá investice v hodnotě 11,5 milionu korun do nového jednoúčelového stroje pro opracování dalších klíčových výrobků firmy, jimiž jsou táhlové háky.

Bohumil Onderka doplnil, že v souladu s dlouhodobou strategií firmy se rozhodli investovat do automatizace a částečné robotizace některých linek, aby se snížila snížila námaha osádek kovacích linek a nejakostní výrob a naopak navýšila produktivita výroby na těchto strojích.

Pozemky v Jistebníku, které úřad převedl Agentuře ochrany krajiny.
Jistebník: Úřad podpořil rozvoj ptačí rezervace

Největší investicí, za téměř 60 milionů korun, bude v příštím roce nový kovací lis LMZ 4000, který nahradí dnes již opotřebené zastaralé zařízení.

„Je lépe uzpůsobený pro robotizaci, má o 30 procent vyšší energii kování, přesnější vedení, nižší spotřebu elektrické energie a řadu dalších výhod,“ vysvětlil Bohumil Onderka. Petr Popelář ho doplnil s tím, že v příštím roce chce firma také výrazně zvýšit bezpečnost zaměstnanců při práci, zlepšit pracovní prostředí a sociální i stravovací podmínky.