Každý projíždějící si nemůže nevšimnout, že nabývat reálných tvarů začala první průmyslová hala, která již na přelomu listopadu a prosince zaměstná první pracovníky. Zavítat na Novojičínsko se rozhodl mezinárodní gigant v oblasti logistiky, společnost DHL. Ta má své pobočky ve více než dvou stech státech po celém světě a k rozšíření do Nového Jičína má své pádné důvody.

Distribuční středisko staví firma DHL na podporu svého klíčového zákazníka, ale nevylučuje spolupráci s více klienty. „Projekt DHL podporuje logistickými službami významného výrobce autopříslušenství Visteon-Autopal a umožňuje rozvoj nových výrobních programů v letech 2009 až 2012 v závodech Nový Jičín a Rychvald,“ oznámil Vít Návrat, ředitel divize DHL Freight v České republice.

V nové distribuční hale najde práci mnoho občanů Novojičínska, mluví se až o možnosti zaměstnat sto lidí. „Terminál v Novém Jičíně bude zaměstnávat osmdesát až sto pracovníků ve třísměnném a čtyřstěnném provozu. Převážně v profesích skladník, operátor vysokozdvižných vozíků a materiálový disponent,“ dodal na závěr ředitel divize Vít Návrat.

Vznik průmyslové zóny v Novém Jičíně se plánoval již delší dobu, avšak cesta k vybudování byla velice složitá. První záměr počítal s její výstavbou okolo okresní dopravní tepny, silnice I/48, avšak zde se radní nedohodli s vlastníky půdy. Poté se jejich zájem upřel o pár set metrů dál, na pozemky za městským hřbitovem. Část z nich prodala developerské společnosti CTP Invest a první pronajímatel, firma DHL se nastěhuje již tento rok.