Město Frýdek-Místek koupilo chátrající hotel Centrum v roce 2018. Vyvolávací cena "Napoleonky" a sklenice "0,5 dcl" se zlatým dekorem je 800 korun - více zde.

Dražba sklenic hotelu Centrum ve Frýdku-Místku.Dražba sklenic hotelu Centrum ve Frýdku-Místku.Zdroj: Město FMPůvodní plány na přestavbu a vybudování ubytování pro seniory se ukázaly kvůli technickým parametrům budovy jako nereálné.

"Finančně neefektivní se ukázala také varianta zbourání objektu a výstavby bytů pro seniory a matky s dětmi, která by vyšla na půl miliardy korun. Proto město hledalo cestu, jak objekt zachránit," dodává mluvčí města Jana Musálková Jeckelová.

Pohled na město z Hotelu Centrum, 12 května 2022 ve Frýdku-Místku.
OBRAZEM: Takhle vypadá Frýdek-Místek z výšky, z nejvyšších pater hotelu Centrum

Městská společnost získala objekt v majetku města za 44 milionů korun. Stávající sídlo a další objekty ve svém majetku plánuje DISTEP prodat a následně chce začít s rekonstrukcí horních pater bývalého hotelu. Nový vlastník již zahájil vyklízecí práce, vytříděný odpad čeká ekologická likvidace.

Hotel centrum:

Část bývalého hotelu městská společnost plánuje zrekonstruovat na své sídlo. Do nefunkčních prostor restauračního traktu má přesídlit vedení a střediska dopravy a údržby. V ubytovací části mají být zrekonstruovány prostory pro byty a občanskou vybavenost.