„Stojí od roku 1972, funguje bez přestávky každou léto, byť dvě předchozí sezony jen s omezeními,“ uvádí Václavínek k areálu uprostřed zeleně, jehož dominantou je bazén s rozměry pětapadesát na dvaadvacet metrů, Je tu i tobogán s délkou šedesáti metrů.

Na jubilejní padesátou sezonu sice na frýdlantském koupališti není přichystáno nic extra nového, pomineme-li úpravy i nátěry, ovšem jako jedno z mála zachovalo ceny celodenního vstupného. Sedmdesát korun dospělí a čtyřicet děti starší tří let a také senioři!

Koupaliště Libotín ve Štramberku 22. června 2022.
Koupaliště ve Štramberku po třech letech opět otevírá, takhle to tam teď vypadá

„Když bude hezky, máme otevřeno od desíti do devatenácti hodin,“ vzkazuje Václavínek s tím, že po třetí odpoledne sníží vstupné na čtyřicet, respektive třicet korun. Výhodou je podle něj velký prostor k parkování. Chybět nebude samozřejmě občerstvení. „Ceny stanovíme definitivně až s otevřením, ale předpokládám, že se nebudeme moc lišit od podobných zařízení v regionu,“ popisuje Vlastimil Matějka, nájemce restaurace i dvou stánků. Nabídne „klasiku“ jako burgery, hranolky, langoše, klobásy…

Povodí Odry opravily unikátní soustavu dvaceti kaskád na bystřině Mohelnici v Raškovicích a Krásné v Beskydech po její soutok s říčkou Morávkou, 21. 6. 2022.
Podívejte, opravené kaskády jsou atrakcí Beskyd a chrání lidi před velkou vodou

Frýdeckomístecko – s velkými vodními nádržemi Baška, Olešná a Žermanice – podobných koupališť, jako je to ve Frýdlantě, moc nemá. Patří k nim prakticky jen Ameryka v Jablunkově, Stars v Třinci a nejvýše položené Sluníčko, to je pod Lysou horou.

Olešná má zavedený aquapark se vším všudy, a to včetně bohaté nabídky ve stáncích. Návštěvníci věří, že se s dokončeným obchvatem D48 zlepší jeho dostupnost. Nudisté a naturisté, ti bývají u Olešné na opačném břehu. V poslední době však jen sporadicky.