Přes všechny prognózy meteorologů, že nízké teploty zatím vydrží a sníh nakonec padat bude, to ve městech atmosféru bílých Vánoc zatím moc nepřipomíná. Podobné to bylo doposud i na horách. Přesto si majitelé hotelů a chat mnou ruce nad tím, že i v letošním roce chce spousta lidí slavit Silvestra právě na horách.

„Letos je to stejné, jako v minulém roce. Na dny kolem Silvestra a na Silvestra samotného, máme hotel již úplně obsazený,“ potvrdila pracovnice z hotelu Tanečnice na Pustevenách. Stejná situace je také v Trojanovicích. „Na Troyeru je úplně plno, vyprodáno máme do posledního místečka,“ uvedla Petra Opálová, provozní hotelu. Ani v dalších hotelech v blízkém okolí si na nízký zájem hostů stěžovat nemohou.

Lidé tak konec roku na horách prožít chtějí a to i přesto, že sněhu je na některých místech zatím poskromnu a sjezdovky se teprve začaly zasněžovat. „Máme pocit, že počasí nám situaci s obsazením hotelu v průběhu svátků nijak nezkomplikovalo. Lidé jezdí i když sněhu moc není. A když už předem objednaný pobyt odřeknou, je to ve většině případů z důvodu nemoci,“ řekla pracovnice hotelu Tanečnice a dodala: „Stává se nám opravdu jen zřídka kdy, že by hosté pobyt odřekli kvůli nepříznivému počasí.“

Jiný názor na to má Dagmar Vlčková, ředitelka hotelu Ráztoka, která úbytek hostů zdůvodňuje nejen tím, že není sníh, ale také ekonomickou krizí: „Letošní rok je lepší, než rok minulý. Loni mnoho lidí stornovalo své objednávky z dřívější doby po tom, co na ně dolehla ekonomická krize. Navíc nám letos nepřeje počasí, takže volných pokojů je v tuto chvíli u nás dost.“

A protože s poslední nocí v roce jsou neodmyslitelně spojeny bujaré oslavy, některé podniky pro své hosty přichystaly zajímavý program a akční nabídky. „V nabídce jsme měli předsilvestrovský balíček, který v sobě kromě pobytu v našem hotelu zahrnoval i wellness služby. Na Silvestra je po hosty připraven společenský večer se živou hudbou, diskotékou, tombolou a půlnočním ohňostrojem,“ informovala o akcích Vlčková. Ohňostroj budou mít i hosté hotelu Tanečnice: „Mohu potvrdit, že stejně jako v předchozích letech je na programu večerní posezení a ohňostroj,“ uvedla pracovnice hotelu. Oslavovat se bude i v hotelu Troyer, i když z trošku jiného důvodu, než je konec roku: „Máme tady na Silvestra svatbu. Žádný program jsme proto nenaplánovali, ale restaurace bude otevřená a lidé sem můžou přijít jen tak posedět, aniž by museli platit nějaké vstupné,“ dodala Opálová.