Jaromír Zapletal byl nejdéle působícím ředitelem v historii frenštátského podniku. Řízením, tehdy ještě státního podniku MEZ Frenštát, ho pověřil tehdejší ministr průmyslu Vladimír Dlouhý, a to s účinností od 16. října 1992.

„Pod jeho vedením závod prošel výraznými změnami, které přinesly technologické a procesní inovace a získal také řadu ocenění. Mezi ty nejvýznamnější patří titul Bezpečný podnik, nejvyšší stupeň ocenění Podnik podporující zdraví nebo například certifikát systému managementu jakosti a environmentálního managementu," připomíná v tiskové zprávě Eva Kočicová, mluvčí frenštátského podniku.

V roce 1994 výrobní závod převzala společnost Siemens, která od té doby v závodě investovala přes čtyři miliardy korun do nových strojů, technologií a budov.

„Příchod společnosti Siemens byl zásadní, a to nejen kvůli převzetí výroby elektromotorů, ale také příchodu vývoje a výroby automobilové elektroniky Siemens AT. Tato výroba byla sice utlumena, ale stala se základem vývojového a výrobního centra automobilové elektroniky ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Díky tomu je dnes ve městě dohromady tři tisíce devět set pracovních míst," uvádí v tiskové zprávě Jaromír Zapletal.

Od července převzal vedení odštěpného závodu Siemens na výrobu elektromotorů ve Frenštátě pod Radhoštěm Roman Valný. „V nové pozici bude odpovídat za strategický rozvoj závodu, který patří mezi přední světové dodavatele nízkonapěťových asynchronních elektromotorů v rámci skupiny Siemens," doplňuje Eva Kočicová.

Roman Valný vystudoval Vysokou školu báňskou Technickou univerzitu v Ostravě. Je ženatý, má dvě dcery a ve volných chvílích se věnuje rodině.Zdroj: archiv závodu Siemens

Svou kariéru u společnosti Siemens začal Roman Valný již v roce 1995, kdy nastoupil přímo do výroby ve frenštátském závodě. Později pracoval v oblasti reklamací a servisu a do roku 2006 připravoval celosvětové servisní koncepty pro velké zákazníky a sjednocoval servisní procesy ve výrobních závodech. O dva roky později pak převzal vedení oddělení servisu pro závody Siemens v Mohelnici, Frenštátě pod Radhoštěm, Bad Neustadtu, v Číně a Guadalajara v Mexiku.

V roce 2013 získal zkušenosti s výrobními zařízeními a technologickou částí výroby a stal se vedoucím útvaru technologie ve frenštátském závodě Siemens. Od roku 2015 pak vedl výrobu v závodě Siemens v Mohelnici.

Závod je předním světovým dodavatelem nízkonapěťových asynchronních elektromotorů a současně největším závodem na výrobu standardních elektromotorů osových výšek 225 - 315 mm v Evropě. Zaměstnává více než 1000 lidí a je tak druhým největším zaměstnavatelem ve Frenštátě pod Radhoštěm.