Deníku to potvrdil ředitel společnosti Job Air Technic Daniel Barč. Investor má do opravárenského podniku podle reorganizačního plánu, který společnost předložila soudu, vložit 265 milionů korun.

„Z toho většina ve výši 240 milionů korun půjde na uspokojení věřitelů a pokryje reorganizační plán. Zbytek částky pak bude na zajištění provozních a investičních potřeb firmy," upřesnil Daniel Barč.

Doplnil, že mezi opatřeními k provedení reorganizace je třeba restrukturalizace pohledávek věřitelů.

„To by spočívalo mimo jiné v prominutí částí dluhů dlužníka. Dále vydáním akcií a zajištěním financování provozu úvěrem," řekl Daniel Barč s tím, že tento způsob reorganizace zvolila společnost jako nejvhodnější hlavně kvůli rychlosti řešení úpadkové situace.

Podle zprávy insolvenčního správce zveřejněné v insolvenčním rejstříku firma loni hospodařila se ztrátou, která na konci listopadu přesahovala 52 milionů korun. Tato ztráta má ale podle něj patřit k nejnižším v historii Job Air Technic.

Do úpadku ji poslal Krajský soud v Ostravě v březnu minulého roku. Insolvenční návrh podala Česká exportní banka, která je jedním z největších věřitelů společnosti společně s Českou spořitelnou, a to kvůli stamilionovým dluhům. Daniel Barč se už tehdy vyjádřil ve smyslu, že s projektem letecké opravárny byly problémy od samého začátku. A to kvůli krácení slíbených dotací.