Součástí kontraktu je i zimní sezóna 2024/2025, kdy hangáry JOB AIR Technic přivítají další letouny Eurowings. Eurowings je leteckou společností skupiny Lufthansa Group a je tak součástí největší evropské skupiny leteckých společností.

30 let od založení

Údržbou v leteckých opravnách JOB AIR Technic projde ročně více než stovka letadel a ve dvou hangárech mohou letečtí mechanici pracovat současně na osmi úzkotrupých letadlech Airbus A320 Family nebo Boeing 737.

Letoun Eurowings u hangaru. Ilustrační foto.Letoun Eurowings u hangaru v Mošnově. Zdroj: JOB AIR Technic

Celkem 13 strojů skupiny Lufthansa, které JOB AIR Technic obdrží k údržbě v následujících měsících, tedy představuje pro JOB AIR Technic, společnost, jež si v těchto dnech připomíná 30 let od svého založení, velmi důležitou zakázku.

Letecká opravna JOB AIR Technic sídlící na letišti Leoše Janáčka v Mošnově byla založena v roce 1993. V roce 2008 vybudovala nový údržbový hangár a získala oprávnění k údržbě letounů Boeing 737, o tři roky později pak oprávnění na letadla Airbus A320.

Slavnostní otevření terminálu Cargo 2 na letišti Leoše Janáčka, 20. října 2023, Ostrava.
Letiště v Mošnově jako důležitý uzel Evropy i Asie. Pomoci má nový terminál

V roce 2017 získala též oprávnění k údržbě letounů Airbus A330. Společnost se specializuje na tzv. těžkou údržbu, často spojenou se změnou provozovatele letadla či s jeho návratem od pronajímatele leasingové společnosti.

V roce 2016 se společnost JOB AIR Technic stala součástí holdingu Czechoslovak Group, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. V roce 2019 byl dokončen druhý opravárenský hangár s dílenským, skladovým a administrativním zázemím.

Přímé lety po Evropě

"Je skvělé, že jsme mohli podepsat tuto důležitou smlouvu v Amsterdamu. Jedná se o naši první takto významnou spolupráci s Eurowings a Lufthansa Group. To, že si nás tak silná skupina vybrala jako partnera pro údržbu svých letadel, vnímáme jako další uznání kvality našich služeb. Určitě pomohlo, že jsme od roku 2021 schváleným poskytovatelem služeb Airbus. Mimochodem, tuto zakázku jsme také finalizovali na MRO v Amsterdamu," říká Vladimír Stulančák, generální ředitel společnosti JOB AIR Technic. 

Armáda zmodernizovala všechna vojenská letiště. Má nové naváděcí systémy
Armáda zmodernizovala všechna vojenská letiště. Má nové naváděcí systémy

Německá letecká společnost Eurowings nabízí přímé lety do přibližně 150 destinací v Evropě. S 13 mezinárodními základnami – včetně Mallorky jako evropského prázdninového ostrova číslo jedna – je dceřiná společnost Lufthansy jednou z největších rekreačních leteckých společností v Evropě. V současné době má flotilu přibližně 100 letadel a zaměstnává téměř 5000 lidí.