Z pozice generálního ředitele odchází Martin Bednarz

„Radek je součástí manažerského týmu Tatry již od vstupu dosavadních vlastníků. Hrál klíčovou roli při záchraně podniku po stránce řízení financí a vyjednávání s bankami a dalšími finančními partnery; obě tyto role zvládnul a zvládá vynikajícím způsobem," uvádí k jeho jmenování předseda představenstva Tatra Trucks a člen představenstva Czechoslovak Group Petr Rusek.

Tatra optimalizuje náklady

Tatra po skokovém navýšení výroby v roce 2016 vstupuje do období, kdy bude kladen důraz na optimalizaci nákladů, zvyšování produktivity práce a s tím spojených investic do klíčové podnikové infrastruktury. „Proto do pozice generálního ředitele nastupuje Radek Strouhal, který realizaci těchto priorit do značné míry řešil a zastřešoval již v dosavadní funkci," vysvětluje Petr Rusek.

Radek Strouhal pracuje v týmu automobilky nepřetržitě od vstupu nových vlastníků, českých podnikatelů Jaroslava Strnada a Reného Matery, v jehož holdingu PROMET GROUP před nástupem do Tatry působil jako finanční ředitel. Členem představenstva Tatra Trucks je již od října 2013.

Tatře se začíná postupně dařit

Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka.

Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu.

Automobilka Tatra Trucks zaměstnává 1 350 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgir zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Obrat Tatra Trucks za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 miliónů Kč.

Za rok 2016 Tatra Trucks vyrobila 1326 vozidel, meziročně vzrostla výroba o více než 50 procent.

Čtěte také:

Tatra dodala armádě 26 nových vozů. S tříměsíčním předstihem
Automobilka Tatra vstává z popela
Tatra Trucks: Společnost chce do výroby přilákat více žen