„Během dvou týdnů prací stavbaři zjistili, že podloží vozovky, zejména na krajnicích, neodpovídá stavu zjištěnému v rámci předprojektových průzkumů,“ sdělila mluvčí hejtmanství Nikola Birklenová.

Oprava silnice II/42 začala na 1,2 kilometru dlouhém úseku 2. srpna, dlouho se zde ale stavbaři nezdrželi. Během dvou týdnů prací zjistili, že podloží vozovky, zejména na krajnicích, neodpovídá stavu zjištěnému v rámci předprojektových průzkumů.

Zásah hasičů u požáru podél železnice na Novojičínsku.
Podél železnice na Novojičínsku hořelo 17 kilometrů trávy

„Standardní předprojektová diagnostika vozovky neodhalila skutečný stav komunikace. Ten se ukázal až po odfrézování krytových vrstev. Museli jsme proto rekonstrukci zastavit, nechat udělat dodatečné průzkumy a zjistit, co všechno bude třeba udělat navíc oproti projektu,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro finance, majetek a investice Jaroslav Kania a dodal:

„Ve spolupráci s odborníky nyní hledáme rychlé a optimální řešení vzniklé situace, tak aby se mohly práce v dohledně době zase rozběhnout a stavba byla dokončena v plánovaném termínu.“

Ilustrační foto
Práce na otevření sběrného dvora finišují

Rekonstrukce a modernizace silnice spojující Odersko s Vítkovem na Opavsku zahrnuje po hranice okresů opravu povrchu vozovky, prohloubení příkopů, úpravu krajnic, čištění a opravu stávajících mostů, propustků a systému odvodnění. Investici za 83 milionů korun kraj rozdělil do několika etap, aby zůstala dopravní dostupnost do okolních obcí.

„Zhotovitelem je společnost SILNICE.CZ. Provoz je sveden do jednoho pruhu, řídí ho semafory,“ dodala mluvčí Birklenová.

Srpen 1968 na severní Moravě a ve Slezsku: demonstrace, zaťaté pěsti a nadávky
Dalibor Norský: Na sloupech se objevovaly nápisy „Proč?“