VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj ocenil dvanáct nejlepších firem

Novojičínsko - Cenu Spokojený zákazník obdrželo z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje Evžena Tošenovského dohromady dvanáct firem, které se vyznamenaly svou kvalitou a odpovědným přístupem ke klientům.

14.10.2008
SDÍLEJ:

Cena - Spokojený zákazníkFoto: archiv

Cena, udělovaná Sdružením českých spotřebitelů, si v letošním roce našla své místo u šesti živnostníků a firem z Novojičínského regionu. Oceněnými držiteli se tak stali například majitel Keramického ateliéru v Bílovci, květinářství v Bartošovicích nebo podlahářství ve Fulneku.

Firmy mohou titul Spokojený zákazník využívat po dobu dvou let. V dnešní době se tímto titulem může pyšnit na dvacet osm společností v Moravskoslezském kraji. „Orientace na zákazníka a péče o něj by měly být jednou z nejvýznamnějších hodnot obchodního světa. Považuji za velmi záslužné, když lidé při výběru zboží nebo služby dostanou signál o kvalitě a spolehlivosti. A tím může být právě „známka“, která je výsledkem akce „Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje,“ potvrdil hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský a dodal, že ocenění má význam pro obě strany. Zákazník dostává garanci o úrovni poskytovaných služeb, firma nebo živnostník mají díky němu větší šanci prosadit se na trhu nebo upevnit své postavení. Titul se tak podle něj stává nejen obchodní výzvou.

Jedním z držitelů ocenění se stal Milan Pracný, majitel Keramického ateliéru v Bílovci. „Je to fantastické, protože si kraj vzpomněl na malé firmy. Bylo to rozhodně příjemné, převzít si ocenění od hejtmana Tošenovského. Myslím, že jsem cenu dostal, protože naše dílna je na trhu už dlouho, už dvacet let, a dodáváme stále kvalitní výrobky,“ uvedl Pracný a také dodal, že by si kopii plakety rád pověsil do ateliéru.

Adepty na cenu Spokojený zákazník navrhují členové Sdružení českých spotřebitelů, kteří navštěvují nominované podniky, aby tak mohli objektivně zhodnotit nabídku zboží a kvalitu poskytovaných služeb. „Nominovat firmu na udělení ceny mohou také zástupci místních nebo podnikatelských samospráv. Navrhnout poskytovatele služby může jakýkoliv občan, který se cítí být v daném případě spokojeným spotřebitelem – zákazníkem,“ objasnil systém nominace ředitel Sdružení českých spotřebitelů Libor Novák. Každoročně členové vytypují čtyři desítky firem.

Oceněnými za novojičínský region jsou v letošním roce Montcolor Zavadil v Odrách, Keramický ateliér Milana Pracného v Bílovci, Květinářství Lenky Jurkové z Bartošovic, petřvaldská provozovna firmy Peha Gifts se sídlem v Kopřivnici, Hotel U Kociána Heleny Petrové z Trojanovic a podlahářství Patrika Zlámala ve Fulneku.

Autor: Věra Růčková

14.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT