Už v sobotu 3. května se koná v relaxačním centru Wellness Horal v hotelu Horal další Saunová noc. Při Saunové noci mohou hosté zůstat až do půlnoci a užít si koupání a saunování za romantického svitu svíček. Každou hodinu se konají saunové rituály.

Další chystanou akcí je Valachy Duatlon – druhý díl seriálu závodů Valachy Tour. Uskuteční se v sobotu 10. května, start i cíl je u hotelu Galik. Registrace je možná na www.valachytour.cz.

Sportovce čeká trasa v kombinaci 3 km běh, 15 km horské kolo a 1,5 km běh. Součástí doprovodného programu bude opět i závod dětí. Ve stejný den nabídne mimořádný gurmánský zážitek hotel Horal, který při příležitosti zahájení sezóny na grilovací terase připravuje Filetování a grilování mečouna s ochutnávkami.

Mini zoo a koutek dravců

V sobotu 17. května se uskuteční 6. ročník turistického pochodu Letní karlovská padesátka. Účastníci si mohou vybrat z pěti tras v délce 10 až 50 km, z nichž ta nejkratší je vhodná i pro menší děti a vede přes novou rozhlednu Miloňová. Hotel Galik účastníkům pro tento víkend nabízí zvýhodněné ceny ubytování.

Osmnáctého května se pak u hotelu uskuteční akce Horal Zábavná neděle (nejen) s golfem. Děti si budou moci zdarma vyzkoušet golf a na dalších stanovištích na trase okolím Horalu je čekají i další zábavné úkoly – budou se moci svézt na segwayi či na koni, uvidí valašskou mini zoo a koutek dravců.

Konec května patří gurmánům

Závěr měsíce bude opět patřit gurmánům, 30. května si mohou zajít do Spa hotelu Lanterna na Etiketu stolování s degustačním menu – podvečerní posezení s degustací a zábavným výkladem o zásadách stolování s Alexandrem Burdou ze Slezské univerzity v Opavě, odborníkem v oblasti gastronomie.

„Při návštěvě Velkých Karlovic se každopádně vyplatí vzít s sebou také plavky a po aktivně prožitém dni si užít relaxaci v termálních bazénech Wellness Horal se slanou vodou vyhřívanou až na 36°C. Velkou novinkou letošní sezony bude také plánované otevření zábavního parku Razulák pro děti, který vyrůstá pod sjezdovkou Razula. Otevřen bude 1. června," informovala Martina Žáčková z Resortu Valachy. 

Více na www.valachy.cz.