„Například nové specializované webové stránky, nabízející možnost vyhledání zájezdu všech cestovních kanceláří s odletem pouze z Ostravy. Vybranou dovolenou lze touto cestou zakoupit za stejnou cenu jako u přímého prodejce a pro ty, pro které je místo odletu rozhodující, tak odpadne mnohdy zdlouhavé hledání mezi cestovními kancelářemi. Odkaz na tyto stránky najdou cestující na našich internetových stránkách,“ sdělila mluvčí mošnovského letiště Michaela Kubešová.

Změny nastávají i v možnosti dopravy na letiště. Po zimní sezoně obnoví od 1. května provoz kyvadlová doprava mezi odletovým terminálem letiště a železniční stanicí ve Studénce. Cestující s platnou letenkou, nebo zakoupeným zájezdem mohou využít tuto přepravu bezplatně, a to denně od půl osmé od rána do desíti hodin večer.

„Novinky najdou pasažéři i v odletové hale. Čekání si mohou zkrátit například surfováním na internetu. Letiště nabízí bezplatné WiFi připojení, které je dostupné ve všech veřejných i neveřejných částech odletového terminálu, a rozšířená je i nabídka občerstvení a možnosti nákupu před odletem,“ uvedla dále Kubešová.

Nově pak od května bude zprovozněna také směnárna. Těm, kteří se rozhodnou zvýšit si kapesné na dovolenou těsně před odletem, nabídne službu Ostravský informační servis, který má na letišti svou pobočku.