„Říkal jsem manželce, že to bude peklo. Odbyla mě s tím, že přeháním. A jak je vidět, měl jsem pravdu,“ řekl Deník Petr Zouhar, který musel v sobotu v podvečer několikrát projet podzemní parkoviště v nákupním centru Nová Karolina v Ostravě, než našel volné místo k parkování. „A to nás teprve čeká nakupování,“ dodal muž a obrátil oči v sloup.

MOC SI NEPOMOHLI

O mnoho lepší to nebylo například ani v Globusu v Ostravě-Plesné nebo v Avion Shopping Parku v Ostravě-Zábřehu.

„Nechtěli jsme nechat nákup dárků na poslední předvánoční víkend, kdy se dá očekávat šílenství. Ale je zřejmé, že jsme si moc nepomohli,“ konstatovala Ludmila Adámková, která s rodinou vyrazila do přeplněného Avion Shopping Parku.

Vánoční atmosféra v obchodním centru Avion Shopping Park, 15.prosince 2018 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Ston

Vánoční atmosféra v obchodním centru Avion Shopping Park, 15.prosince 2018 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Ston

Naopak relativní klid panoval v sobotu k večeru v nedávno otevřené Outlet Areně Moravia v Ostravě-Přívoze. Podstatně rušněji bylo v nákupním středisku Futurum v Moravské Ostravě, kde lidé ve velkém nakupovali dárky, zejména nejrůznější hračky. A co nejvíce frčí?

Co FRČÍ

„Trendem letošního roku jsou jednoznačně interaktivní hračky pro malé i pro větší děti. Dále jsou to hračky, které je možno propojit s chytrou technologií – smartphone, tablet a podobně. Zájem je také o robotické hračky,“ uvedl Václav Koukolíček z oddělení komunikace společnosti Tesco Stores ČR.

Vánoce na Slezskoostravském hradě, 15.prosince 2018 v Ostravě.
Slezskoostravský hrad ovládla kouzelná vánoční atmosféra. Podívejte se
Tarja Turunen vyprodala ostravský Gong, prosinec 2018
OBRAZEM: Metalová královna severu Tarja předvedla v Ostravě "Temné Vánoce"

Mezi nejprodávanější a nejoblíbenější hračky se tradičně objevuje stavebnice Lego. „Nejedná se však o jeden druh, ale o průřez různými typy Lega – Star Wars, Duplo, City, Friends a podobně,“ doplnil Koukolíček.

U dívek je stále v kurzu panenka Barbie s doplňky. Mezi stálice lze zařadit i dřevěné vláčkodráhy, na vzestupu jsou letos autodráhy. Mezi oblíbené dárky pro dospělé patří dárkové kazety s alkoholem, vínem nebo kosmetikou.

Vánoční atmosféra v obchodním centru Avion Shopping Park, 15.prosince 2018 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Ston

KAPSÁŘI

Předvánoční období však není jen časem shánění dárků, ale také nájezdů kapsářských gangů. Ty využívají nervozity a shonu, které vládnou v obchodních střediscích. Zkušení zloději se zaměřují především na nepozorné lidi, kteří ve vozících nechávají volně odložené tašky.

Ohňostroj v Ostravě-Hrabůvce. Ilustrační foto.
Silvestrovské a novoroční ohňostroje ozáří oblohu v Ostravě i Hlučíně
Akce Deníku Česko zpívá koledy na Masarykově náměstí v Ostravě, středa 12. prosince 2018.
Ostravou se opět rozezněly koledy, zpívaly tisíce lidí. Poprvé i s Baníkovci!