Ačkoli se většina pekáren na Novojičínsku zaměřila na výrobu chleba a bílého pečiva, jako jsou rohlíky, některé připravili pro velikonoční čas obzvláště vypečené pochoutky. Takovou pekárnou je například Semag, pobočka Příbor, která na Velikonoce připravila kromě obvyklého sortimentu, také jednu specialitu. „Pečeme klasické velikonoční mazance, prodáváme zajíčky, jak třené tak polévané v našich obchůdcích. A právě tam dodáváme také naši specialitu Velikonoční potěšení, novinku na letošní rok,“ prozradila Marie Slaninová, vedoucí provozu v Příboře. „Je to vajíčko z vánočkového těsta, zdobené čokoládou. Takové na oko hezké podívání,“ doplnila vedoucí. Toto vajíčko se prodává již od začátku měsíce a denně se jich podle Slaninové prodají stovky v prodejnách pekárny Semag.

Zákazníci každým rokem vyhledávají i konvenční pečivo, jako jsou mazance a beránci. Ty bude letos dodávat na trh i pekárna Lomná ve Frenštátě pod Radhoštěm. „Jako každý rok pečeme beránky a mazance,“ potvrdil vedoucí Ondřej Konvička.

Svatý beránek patří neodmyslitelně k Velikonocím. Pro křesťany se jeví jako symbol Krista, taktéž židovský Bůh je označován za pastýře, který bere své ovce do náručí. Tato dvě náboženství si spojují beránka také s původně židovskou tradicí svátků Paschy, kdy byl beránek zabit, jako připomenutí vyvedení Izraelského lidu z egyptského otroctví.