Organizátoři hodnotili celkem 205 měst a obcí v České republice a posuzovali padesát kritérií, které rozdělili do šesti oblastí. Těmi bylo Podnikatelské prostředí, Kvalita lokality, Pracovní trh, Přístup veřejné správy, Cenové podmínky a Průzkum mezi podnikateli.

U Oder organizátoři ocenili zejména Přístup veřejné správy a Cenové podmínky. Ty také dopomohly k druhému místu v okrese městu Bílovec, které skončilo v celkovém pořadí na 117. místě. Z dalších zástupců Novojičínska se umístil na 166. příčce Nový Jičín, 185. skončil Frenštát pod Radhoštěm a 196. Kopřivnice. Pro zajímavost, Ostrava se umístila na 173. místě.

Starostu Oder Pavla Matůšů výsledek soutěže vcelku potěšil, ale velkou váhu mu nepřikládá. „Vím, že volali na úřad, na některé odbory, zjišťovali například, jak dlouho trvá vyřízení živnostenského listu, a podobně. Osobně tomu zase až tak velkou důležitost nepřikládám. My se teď jako město snažíme pracovat hlavně na průmyslové zóně, abychom tu dostali nějaké firmy a zlepšili podmínky zaměstnanosti,“ uvedl Matůšů.