Podle serveru Aktuálně cz. hned 14. prosince, kdy nový jízdní řád vstoupil v platnost, devět z deseti spojů Pendolino mezi Prahou a Ostravou, respektive Ostravou a Prahou trať pod tři hodiny nezvládlo.

Obdobně nepřijel načas ani dnešní spoj Pendolino, který podle jízdního řádu vyjíždí z Prahy v 9.23 hodin a do zastávky Ostrava-Svinov má dorazit ve 12.22 hodin. Spoj přijel s čtvrthodinovým zpožděním. Z vlaku vystoupilo zhruba deset až patnáct lidí, kteří většinou hodně rychle zamířili k podchodům. „Mám důležité jednání, takže mi to zpoždění hodně zkomplikovalo situaci,“ postěžoval si mladý muž. Obdobně reagovala i mladá dívka: „Jak jsem to sledovala, tak to zpoždění jsme nabrali už někde kolem Kolína. Pak už to nestačili dohnat,“ dodala.

Na důvody zpožďování spojů Pendolino jsme se zeptali i na tiskovém oddělení Českých drah. Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení Českých drah na dotaz uvedl, že v neděli 14. prosince přijely do cílové stanice z deseti vlaků Pendolino dva spoje načas.

Čtyři spoje měly podle Šťáhlavského zpoždění do pěti minut. „Hlavní příčinou zdržení vlaků jsou pomalé jízdy na trati. Především se jedná o dočasné pomalé jízdy ve stanici Kolín, kde probíhá rekonstrukce. Ta už se ale blíží ke konci a během příštích měsíců zvýší Správa železniční dopravní cesty rychlost v tomto místě z cca 50 km/h na cca 120 km/h. To představuje oněch zhruba pět minut, které mají největší vliv na zdržení spojů,“ dodal Šťáhlavský.