Jak Deníku řekl ministr financí Zbyněk Stanjura, který byl schůzce také přítomen, kromě jiného chce společně s vedením OKD informovat premiéra o předběžných hospodářských výsledcích za loňský rok.

„Jednalo se o první návštěvu pana premiéra ve společnosti OKD v tomto roce. Mluvilo se o plánu na rok letošní a diskutovalo byla také o střednědobém plánu do konce roku 2025, kdy se předpokládá, že budeme nadále těžit a pomáhat zajišťovat energetickou bezpečnost v regionu,“ řekla mluvčí OKD Barbora Černa Dvořáková.

Petr Fiala v ostravském hotelu Clarion, sobota 13. ledna 2018, 28. kongres ODS.
Do Ostravy dorazí premiér Fiala. Otevře kampus a navštíví i další místa

Na dotazy novinářů, zda je ve hře případné prodloužením těžby, řekla, že s prodloužení těžby po roce 2025 se nepočítá. Diskuze se vedla pouze na téma, jak bude fungovat OKD po roce 2025. „Je pravděpodobné, že po roce 2025 se bude ještě obchodovat s uhelnými kaly, ale těžba v plánu není,“ dodala mluvčí OKD.

Po návštěvě Karvinska se Petr Fiala přesunul do nedaleké Ostravy, kde stráví celé odpoledne. Zúčastní se slavnostního otevření City Campusu Ostravské univerzity na výstavišti Černá louka, kde stojí nové univerzitní budovy pro sport a umění. Diskutovat bude také se studenty Vysoké školy báňské-Technické univerzity. Na konci svého pondělního programu se Petr Fiala chystá do Mošnova prohlédnout si letiště Leoše Janáčka a nákladní terminál pro železniční a leteckou dopravu.