ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Zdravější prostředí v centru i pobyty v přírodě

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od nákup potřebného vybavení, přes vzdělávací projekty, až po projekty pro zlepšení důstojného života ve stáří. Právě jedním z takových projektů je druhý představený v Moravskoslezském kraji.

Uchazečem o divokou kartu je Nestátní denní zařízení DUHA, o.p.s., které provozuje v Orlové denní pečovatelské centrum pro lidi s mentálním, tělesným i smyslovým postižením. Centrum nyní nabízí základní sociální služby, do budoucna se chce více zaměřit na poskytování služeb k prevenci a zdraví. „Naši klienti tráví velkou část dne v prostorách centra, proto je chceme vylepšit tak, aby byly co nejvíce čisté a hygienické. K prevenci zdraví přispívá také pobyt na čerstvém a čistém vzduchu, ideálně opakovaný,“ říká Marcela Králová z denního zařízení DUHA.

Prostředky z programu ČSOB pomáhá regionům chce denní centrum použít na nákup hygienických pomůcek, jako jsou bezdotykové dávkovače mýdla nebo ionizátory vzduchu, a také jako příspěvek na pětidenní pobyt klientů ve Velkých Karlovicích.

Každý hlas se počítá
O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.

Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.