Pozemek sousedící s centrálním parkovištěm nedaleko budovy frenštátské radnice láká investory již delší dobu. Už v roce 2008 se objevila firma, která měla v úmyslu vybudovat v místě na okraji parkoviště směrem do ulice Františka Horečky polyfunkční objekt. Tenkrát se proti stavbě tvrdě ohradili obyvatelé blízkých panelových domů, kterým už tak nezbývá v okolí jejich obydlí mnoho volného prostoru.

Po několika letech klidu se objevil další zájemce o „strategické" pozemky města, které mají celkovou výměru kolem 201 metrů. Investoři argumentovali tím, že v okolí vlastní další pozemky a v podstatě jim chyběl jen kousek od města. „Naším záměrem je vybudovat polyfunkční dům mezi ulicemi Rožnovskou a Františka Horečky. Jedná se o třípodlažní dům, kdy první podlaží by bylo přístupné z ulice Františka Horečky, druhé od parkoviště a třetí by bylo jako nadstavba. Uvažujeme o realizaci vlastních parkovacích stání, tak aby jejich počet plně vyhovoval záměrům a normám," nastínil na březnovém jednání frenštátských zastupitelů zástupce firmy Libor Pernica.

Prodejny i služby?

Dále naznačil, že první dvě podlaží by měla být zaměřena na prodej, třetí na služby. Podle něj by mělo jít zejména o služby, které v místě nemají velkou konkurenci. V úvahu by mohly přicházet sportovní aktivity, kadeřnictví, kosmetické salony a podobně.

Starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová už tenkrát připomněla, že se jedná o citlivou záležitost, a proto město počítá s řadou opatření, aby například na místě nevznikla jiná než zamýšlená stavba. I přes odmítavé připomínky mnoha jeho členů zastupitelstvo jako celek záměr prodeje schválilo.

Na posledním zasedání měli frenštátští zastupitelé schvalovat prodej. V diskusi se kromě zastupitelky Petry Šmajstrlové, která poznamenala, že se tímto problémem zabývají už asi počtvrté nikdo nepřihlásil. „Jestli to schválí, tak ti, co bydlí na ulici Františka Horečky, už nezaparkují vůbec," řekl tiše jeden z místních obyvatel přítomných na zasedání.

Ke schválení prodeje pozemků nakonec chyběl jediný hlas, když s prodejem pozemků souhlasilo jen deset z celkového počtu jednadvaceti zastupitelů.