Na čtvrteční ranní směnu se zaměstnanci bohumínské společnosti Viadrus museli těšit. Koneckonců každý den se kolem vás na pracovišti neprochází jeden z nejslavnějších hokejistů světa.

Ano, sám Jaromír Jágr přijel do Bohumína, aby pomohl zpropagovat nový výrobek firmy Viadrus, kterým je litinový kotel U22,a při té příležitosti si prohlédl provoz a mohl se podívat, jak se takové kotle a radiátory vyrábějí. Průvodce měl z nejpovolanějších. Slavnému hokejistovi podal zasvěcený výklad jeden dlouholetých zaměstnanců - pan Zdeněk Churý, toho času už v důchodu.

„Nabral jsem tolik informací, že už vím o kotlech snad všechno,“ řekl s napůl vážnou tváří Jágr svému řidiči a bodyguardovi, když se vracel z provozu. „A neříkej, že se radiátory barví. Ty se lakují,“ poučil kolegu známý perfekcionista Jágr, který krátce předtím rozdělal oheň v novém kotli velkými sirkami značky Viadrus.

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Ještě před prohlídkou provozu, ale i po, samozřejmě přišlo na řadu focení s hokejovou hvězdou. Když v davu lidí, který procházel provozem, spatřili Jaromíra Jágra, vytahovali fotoaparáty. Kdo byl připraven, získal třeba podpis na triko či selfíčko.

Hokejová hvězda už jednou propagovala výrobek firmy Viadrus, a sice litinový kotel U68. Reklama a běžela i v televizi. „Pan Jágr je velký profesionál a proto jsme ho oslovili pro naši reklamu, ale tentokrát jsme prezentaci nového kotle pojali spíše jako přátelské setkání,“ řekl generální ředitel firmy Viadrus Petr Teichmann.

Havířovští junioři.
Soud nařídil hokejovému svazu odložit nejvyšší soutěž juniorů

Novinářům představil nejnovější výrobek firmy jako litinový kotel s ručním přikládáním dřeva, který splňuje emisní normu 5 i německou BImSchV 2. Patentovanou novinkou v tomto zařízení je spalovací komora – patent Viaburn, a firma mluví také o tom, že zanedlouho představí vylepšenou verzi kotle, který bude kombinovaný a bude v něm možné spalovat pelety. „Je to ideální výrobek pro domy, chaty a chalupy, kde se nedá topit ničím jiným než dřevem. Životnost má 25 let,“ dodal generální ředitel Petr Teichmann.

Gril podobný Stanley cupu
Rozhodne-li se Jaromír Jágr něco si doma ugrilovat, může zároveň zavzpomínat na dvě slavná vítězství své hokejové kariéry. Zástupci firmy Viadrus, kam ve čtvrtek přijel představit nový litinový kotel, hokejové hvězdě věnovali tzv. Viagrill. „Ten je přesně pro vás. Trochu připomíná Stanley cup,“ upozornil záměrně generální ředitel firmy, a hokejový útočník s ním při pohledu na gril na mohutném podstavci musel souhlasit.

Ilustrační foto
Mladík se v noci procházel orlovskými ulicemi s plynovou pistolí