Zatímco dnes již bývalé vedení zanikajícího tradičního výrobce ponožek a punčochového zboží tíží pohledávky, město samotné přijde pravděpodobně jen o jednu z vizitek. Z údajů úřadu práce totiž vyplývá, že ještě na konci roku pracovalo v Lonce 122 zaměstnanců, z toho bylo 98 žen. Naštěstí většina z nich už v Lonce podala výpověď před časem, a tak se prý nezaměstnanost takřka nezvýší.

„Z pohledu zaměstnanosti to není až takový problém, ti lidé si už našli většinou novou práci,“ míní starosta Příbora Milan Strakoš. Většina zaměstnanců již z Lonky totiž odešla před časem, takže o místa nepřišli vyhlášením likvidace náhle a bez upozornění. „Několik lidí tam ještě pracovalo, ale není jich tolik, aby to zvýšilo rapidně nezaměstnanost ve městě,“ naznačil starosta. Přiznal, že problém je možná v tradici,kterou Příbor,potažmo Lonka, jako výrobce textilního zboží,měl více než staletí.„Tím asi ztratíme.“

Zatímco některé radnice usilují o zisk prázdných firemních areálů, v Příboře takovou cestou jít nechtějí. „Bude záležet na likvidátorce, jak rychle areál prodá. Nemám ale obavy, že o něj nebude zájem,“ poukázal Strakoš, který prozradil, že ina úřadě se čas od času objeví firmy, které hledají místo pro podnikání. „V souvislosti s výstavbou závodu Hyundaie v Nošovicích určitě zájemci budou,“doufá příborský starosta.