Cukrovinka nese název Laudonův klobouk a kromě tvaru je pro ni charakteristická i skořicová příchuť. Poprvé si ji mohou lidé koupit 12. února, u příležitosti Masopustního veselí, konaného na novojičínském Masarykově náměstí.

„Od tohoto data bude sladký suvenýr Nového Jičína k dostání v návštěvnickém centru. Radnice uzavřela s výrobci cukrovinky dohodu o pravidelných dodávkách zboží," informovala mluvčí města Marie Machková. Jak potvrdil starosta Jaroslav Dvořák, ani tvar ani receptura se neobjeví u žádného dalšího výrobku pekařství. „S pekařstvím jsme se dohodli, že receptura, podle které je sladký třírohý klobouček vyráběn, bude použita jen u tohoto produktu. Také tvar pečiva je vázán výhradně k novojičínskému suvenýru," uvedl.

Za tři kousky skořicového pečiva v jednom balení zaplatí zákazníci šestadvacet korun. Do ruky je dostanou zabalené v celofánu, který bude svázán stužkou v barvách městského znaku, na níž bude ještě znak města připevněn. „Pečivo má minimální trvanlivost jeden měsíc. Budeme ho dodávat výhradně novojičínskému návštěvnickému centru. My budeme Laudonův klobouk nabízet na novojičínských trzích, jako jsou farmářské jarmarky, cukrářský den a podobně," uvedla majitelka pekařství Lucie Mlejnková.

Město vyhlásilo soutěž, ve které hledalo sladký suvenýr, který by se stal typickým produktem Nového Jičína. Přihlásili se pekaři a cukráři s deseti výrobky. K nejčastějším motivům patřil právě klobouk a náměstí, ale třeba místní cukrárna přišla s nápadem Novojičínských dukátků a jiný podnikatel zase přivezl upečený Klíč k městu. Do výběru sladkého symbolu města se zapojila i široká veřejnost, která odevzdala celkem 284 hlasovacích lístků. Vítěznou cukrovinku vybírali také členové sdružení podnikatelů a vedení Nového Jičína. Na prvním místě nakonec skončil Laudonův klobouk, sladké pečivo se skořicovou příchutí, vyrobené pekařstvím z Chocně.