Malá poptávka po nemovitostech. Tu v letních měsících pociťují některé realitní kanceláře v Opavě. „Co se týká prodeje nemovitostí v letních měsících, tak je opravdu cítit, že se prodává méně. Týká se to ale převážně bytů,“ řekla Ivana Sýkorová z opavské realitní kanceláře Realika. U domů nebo pozemků pak podle jejích slov záleží na jejich atraktivitě, tedy na vzhledu, umístění a ceně. „Vzhledem k tomu, že pozemků je stále nedostatek, tak se prodávají bez ohledu na kalendářní období,“ dodala.

Gabriela Langrová z 1. Slezské realitní, s. r. o., pak redakci uvedla, že v současné době je v oblasti realit menší stagnace. „Ceny větších bytů jsou stabilizovány nebo jdou mírně dolů. Obecně mají klienti menší zájem o reality, protože nastává období dovolených,“ komentovala Langrová.
„Určité procento klientů řeší své bydlení i přes letní prázdniny, takže komplikace nejsou,“ podotkla. Na otázku, jestli se dá specifikovat, co jde o prázdninách nejvíce na odbyt, pak odpověděla následující: „Klienti stále poptávají veškeré nemovitosti.“

Vyšší poptávku po nemovitostech pak v období dovolených zaznamenali v 1. opavské realitní, s. r. o. Potvrdil to jednatel společnosti Ondřej Veselý. „V posledních letech jsme o letních prázdninách zaznamenali spíše vyšší poptávku. Nejslabší období bývá začátek roku, nejsilnější naopak podzimní měsíce,“ sdělil Ondřej Veselý. Sezonnost jim podle něj komplikace nezpůsobuje, jsou plně vytíženi po celý rok.

Podle jeho slov se například zahrádky a chaty nejlépe prodávají na jaře. „O prázdninách tato zvýšená poptávka ještě doznívá, ostatní typy nemovitostí se prodávají dobře celý rok,“ doplnil s tím, že o stavební parcely v Opavě a blízkém okolí je obrovský zájem.
Nabídka je ale podle jeho slov malá a pozemky bývají obratem prodány.

MARTINA NĚMCOVÁ