Začátek měsíce se stal nástupním dnem nového generálního ředitele kopřivnické automobilky Tatra Trucks a.s. Od úterý 1. října je jím Petr Karásek. Zkušený krizový manažer vystřídal ve vedení podniku Ronalda Adamse, který z funkce odešel na konci letošního července.

Nový generální ředitel převzal operativní řízení firmy, a to přesto, že je v ní nováčkem. Do Tatrovky nastoupil teprve v červenci letošního roku, kdy, spolu s dalšími známými osobnostmi českého automobilového průmyslu, prováděl jako konzultant hloubkovou analýzu podniku a věnoval se návrhu vize budoucnosti automobilky. „Na základě schválení jeho návrhů majiteli a představenstvem bylo rozhodnuto, že od října nastoupí do pozice generálního ředitele," sdělil tiskový mluvčí kopřivnické Tatrovky Andrej Čírtek.

Stejně jako na jeho předchůdce čeká i na Petra Karáska nelehký úkol. Jeho podstatu osvětlil René Matera, jeden z majitelů podniku: „Jde o to restrukturalizovat Tatru a hlavně nasměrovat k prosperitě. Jsme s Jaroslavem Strnadem přesvědčeni, že je pro tuto roli výborný kandidát." Vizi majitele Tatry doplnil další člen představenstva Petr Rusek. „Tatra musí definovat své místo na trhu a podle toho se zaměřit na priority, které jí přinesou stabilní růst," uvedl s tím, že nové vedení chce dosáhnout toho, aby se z Tatry stal unikátní podnik, který se bude dlouhodobě specializovat na výrobu menších sérií i jednotlivých vysoce speciálních užitkových vozů.

Je to velká výzva

Petr Karásek se ke svému nástupu vyjádřil tak, že postavit se do čela světoznámé automobilky se silnou značkou v nelehké ekonomické situaci je pro něj výzva. „Po hloubkové analýze vnitřních procesů v podniku i situace na světovém trhu užitkových automobilů jsem přesvědčen, že Tatra může mít před sebou pozitivní budoucnost. V současné tržní situaci nebude automobilkou, která produkuje tisícikusové série shodných vozů. Její přednost ale bude ve schopnosti vyhledávat a vykrývat mezery na trhu a pro ně cíleně vyvíjet a vyrábět v menších sériích unikátní speciály, u nichž je požadavek na výbornou mobilitu v terénu."

K situaci v podniku, kde mnozí ze zaměstnanců o jeho nástupu neměli v úterý 1. října ani tušení, nový generální ředitel uvedl to, co se dalo očekávat: „Je nezbytné, aby Tatra prošla dostatečně intenzivní vnitřní restrukturalizací. Pokud má fungovat jako pružný výrobce unikátních speciálů, musí tomu odpovídat struktura procesů, organizace i schopnosti zaměstnanců."