Jak už Deník avizoval, areál Retexu čekají změny. Společnost se v písemném prohlášení vyjádřila k situaci ohledně možného propouštění ve fulneckém závodu. Co bude s objektem dál, zatím neví ani majitel objektu společnost Ivacar Ivančice, ani zástupci Fulneku.

„Retex řeší dlouhodobě celou řadu změn z hlediska logistiky firmy s ohledem na nové záměry firmy. V současné době je výroba na provoze Fulnek již značně omezena a na základě výhledu firmy doje zřejmě k úplnému odstavení výroby v měsíci březnu,“ uvedl ve zprávě Ladislav Ptáček, předseda představenstva Retexu a doplnil, že firma ve Fulneku zřídí obchodní středisko pro oblast Severní Moravy a Polska.

O budoucnosti areálu v současnosti jedná majitel objektů v zastoupení jednatele Josefa Smrkovského a město. „Museli jsme si ujasnit situaci, jaký mají majitelé s celým areálem záměr. Potom jsme si je minulý týden povolali a chtěli jsme vědět, co zamýšlejí. Nějakým způsobem tam výroba končí, dá se říct, a my, protože máme nějaký územní plán, potřebujeme vědět, co se tam bude dít dál,“ informoval Jaroslav Štekbauer, místostarosta Fulneku s tím, že jednání jsou teprve na začátku. Na informativní schůzce padly návrhy jako například, že by se z objektu mohly udělat bytové jednotky.

Svůj hlas přidal i památkový úřad, který podniká určité kroky k zařazení budov na seznam kulturních památek. „Určitě chceme podat žádost o zapsání na seznam kulturních památek v nejbližší době. Zpracujeme podklady a potom se uvidí. S panem Smrkovským jsme ještě nejednali, ale určitě bychom s ním jednat chtěli,“ sdělil Zdeněk Orlita, referent památkové péče. Podle jeho slov zapsání objektu do seznamu přinese majiteli nejen povinnosti, ale i nezanedbatelné výhody. „Může čerpat různé programy a dotační tituly a má lepší podmínky než kterýkoli stavebník na trhu. Ale je tady taky spousta povinností. Nikdo mu tam například nepovolí, aby odboural kus objektu,“ uzavřel.