Vedení lázní chce doplnit nabídku procedur a současně vybudovat další vodní atrakce, což by byla investice přibližně za čtvrt miliardy korun. „Problémem je nedávný přesun majetkových vztahů, který prozatím zmrazil veškeré investice,“ řekl generální ředitel lázní Zdeněk Machálek.

S rozšiřováním lázní, které stojí na kopci a za příznivých podmínek nabízejí panoramatický výhled na Beskydy, podle Machálka počítá i územní plán Klimkovic, a to o dvacet až třicet hektarů. Výhodou podle něj bude i nedaleký sjezd na budovanou dálnici D47. Machálek odhaduje, že Ostrava poroste rychlým tempem a velký rekreační komplex bude potřebovat.

Vodní svět má zahrnovat všechny druhy van, vířivky nebo i kryoterapii, tedy léčbu chladem. „Na něco je už stavební povolení, něco je v rámci ideových plánů,“ dodal ředitel. Za pět let lázně investovaly 150 až 200 milionů korun, za které se vybudovala nová lůžka, apartmány, zrekonstruovaly se pokoje i vodoléčba, vany a rozvody. Sanatoria se specializují na léčbu pohybového ústrojí, neurologických a gynekologických problémů.