Příležitost k návštěvě využili i zástupci Moravskoslezského kraje, v čele s hejtmanem Evženem Tošenovským. „Pan Tošenovský byl spokojen. Každopádně ocenil, co se týká gumárenské branže, jak je podnik udržovaný v čistotě,“ informoval finanční ředitel Semperflexu Optimit Mário Loja.

Do dvou let plánuje firma dvou set milionové investice do rozvoje svého podnikání. Hlavními projekty jsou výstavba moderního skladu hotových výrobků a rozšíření výrobních kapacit. „Druhý projekt se zabývá pořízením nové výrobní linky pro výrobu průmyslových hadic,“ uvedl Josef Kapitán, generální ředitel společnosti Semperflex Optimit. „Pomůže nám to navýšit výrobní kapacitu až o třicet procent,“ doplnil Loja.

Ačkoli se firma neúčastnila Projektového dne profesí, snaží se přilákat potenciální zaměstnance přednáškami na vysokých školách. „V současné době aktivně hledáme procesní inženýry do výroby a vývoje, techniky do útvaru hlavního inženýra, specialisty kvality a pracovníky do manažerských pozic. Zájem máme také o zaměstnance do dělnických profesí. Preferujeme zejména vyučené ve strojních oborech,“ přiblížil Kapitán.

Den otevřených dveří mohli využít i samotní zaměstnanci firmy. Svým nejbližším mohli ukázat, kde pracují, jak co funguje, nebo je pozvat na dobré jídlo do cateringového stanu. Pro malé děti, které prohlídka podniku nezajímala, připravili pořadatelé skákací hrad s trampolínou a jiné atrakce.