„Frenštátský Siemens se mezi ně řadí již devět let. Tento prestižní titul, který prokazuje, že má podnik zaveden funkční systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, získal velkovýrobce elektromotorů ve Frenštátě pod Radhoštěm již počtvrté za sebou,“ připomněla Mariana Kellerová, ředitelka komunikace společnosti Siemens.

Slavnostní předání ocenění šestnácti firmám se uskutečnilo přednedávnem v Kaiserštejnském paláci v Praze. Titul převzal z rukou generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce Rudolfa Hahna a zastupujícího náměstka pro řízení sekce zaměstnanosti na ministerstvu práce a sociálních věcí Jiřího Vaňáska ředitel výrobního závodu ve Frenštátě pod Radhoštěm Roman Valný.

„Tento titul vnímám jako kladné ohodnocení naší dlouhodobé koncepční práce v oblasti bezpečnosti práce, pracovních podmínek i péče o zdraví našich zaměstnanců,“ uvedl při předání Roman Valný a upřesnil, že vedle koncepčního přístupu k otázce pracovních podmínek závod tvoří pracoviště s nejvyššími standardy ergonomie a navíc tam zavedl i programy zaměřené na zdraví zaměstnanců.

Titul Bezpečný podnik získal závod Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm na další tři roky s tím, že pro jeho zachování bude stejně jako pro všechny další oceněné společnosti i frenštátský výrobce elektromotorů pod pravidelnou kontrolou inspektorů bezpečnosti práce. V současné době se titulem Bezpečný podnik může honosit 78 firem v České republice.

Kopřivnické muzeum. Ilustrační foto.
Kdo postaví muzeum Tatry do 172 milionů, kraj neví. Vyhlásil druhý tendr