Digitalizované motory Simotics SD, to je nový produkt, o který rozšiřuje své výrobní kapacity závod Siemens Elektromotory Frenštát.

„Motory jsou určeny pro těžký provoz například v petrochemickém či obecném zpracovatelském průmyslu a nabízejí komplexní řešení pro digitalizaci v oblasti technologie pohonů. Díky konceptu takzvaného chytrého motoru lze data z motoru snadno analyzovat prostřednictvím cloudu a DataMatrix kód umožňuje motor jednoduše identifikovat například pomocí chytrých zařízení," uvedla tisková mluvčí závodu Siemens Kateřina Ptáčková a doplnila, že závod Siemens Elektromotory Frenštát začal vyrábět motory Simotics SD v dubnu a dodávat je bude zákazníkům do celého světa.

Ilustrační foto
Novojičínsko: Trhu práce se daří. Firmy nabírají

„Závod Siemens Elektromotory Frenštát má již sedmdesátiletou tradici a nyní přecházíme do éry takzvané Smart factory. Nejenže nově uvádíme na trh smart motor Simotics SD 1LE5, ale zahajujeme i spuštění nové montážní linky na motory 1LE5 a 1PH8. Pro výrobu těchto motorů aktuálně nabíráme až sto nových pracovníků. Celkově pak do našeho závodu hledáme až dvě stě zaměstnanců, kteří se budou kromě manuálních profesí věnovat i výzkumu a vývoji či podpoře prodeje a výroby," uvedl ředitel závodu Siemens Elektromotory Frenštát Roman Valný.

Nejnovější generace motorů Simotics SD určených pro těžký provoz, takzvaný Severe Duty, nabízí komplexní řešení pro digitalizaci v oblasti technologie pohonů. „Nový design vychází z robustního a kompaktního litinového provedení nízkonapěťového motoru. Koncept vysoké energetické účinnosti by měl zákazníkům i uživatelům zajistit trvalou konkurenční výhodu. Díky mimořádné odolnosti jsou nízkonapěťové motory Simotics SD vhodné pro použití v náročných prostředích, například s vysokou prašností, silnými vibracemi či v agresivním prostředí, proto jsou ideálním pomocníkem v petrochemickém průmyslu nebo obecném zpracovatelském průmyslu," dodala Kateřina Ptáčková.

Veřejné fórum v Novém Jičíně. Ilustrační foto.
Občané si řekli, co chtějí ve městě. Vyslyší zastupitelé jejich přání?