„Je nám jasné, že se nikde na skladech neválí stovky respirátorů FFP3, ale možná, že někteří řemeslníci či firmy jich několik mít mohou. Rádi bychom o tyto ochranné pomůcky veřejnost poprosili. V žádném případě jimi nebudeme plýtvat a vybavíme jimi pouze zdravotníky v první linii, kteří musí chránit zdraví obyvatel Opavska i v těchto těžkých časech. Případní dárci mohou respirátory dodat na ředitelství nemocnice. Budeme všem nesmírně vděční,“ řekl mluvčí Slezské nemocnice Jiří Krušina.

Tato před několika týdny běžně dostupná pomůcka byla hojně využívána také v průmyslu. Není vyloučeno, že mohou mít tyto respirátory na skladě firmy, živnostníci, případně je mohou mít doma či ve svých pracovních skříňkách zaměstnanci různých společností.

Nemocnice chce také poděkovat lidem, kteří se podílí na výrobě roušek. „Děkujeme dobrovolníkům, kteří šijí v těchto dnech roušky a přináší je do naší nemocnice na jednotlivá oddělení. Používají je jak naši zaměstnanci, tak pacienti, které propouštíme. Moc si této podpory vážíme,“ vzkázal ředitel nemocnice Karel Siebert. 

 VÝZVA DENÍKU: Čas nouze "zrodil" nové hrdiny. Děkujeme, dáme to!
Čtenáři Deníku posílají na redakci vzkazy a poděkování lidem, kteří v době, kdy je v České republice vyhlášen stav nouze a nařízena celostátní karanténa, prokazují velkou osobní statečnost, aniž by se o nich vědělo. Připojit svůj vzkaz nyní můžete i vy - více zde.

Koronavirus - jak se chránit

Koronavirus v Česku 

Online reportáž