Radnice sice původně stanovila nejzazší termín podpisů na konec července, kvůli letním dovoleným jej ale nakonec posunula.

Datum, dokdy musí být podepsána poslední smlouva, je 15. srpen. Na kopřivnickou radnici by proto co nejdříve měli zamířit všichni ti, kdo se zúčastnili aukce na dodávky energií pro domácnosti v Kopřivnici a jejím správním území ze 7. června.

„Tehdy se uskutečnila historicky první akce tohoto typu v našem městě a měla nemalý úspěch," uvedla tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčková s tím, že levnější elektřinu poptávalo 775 domácností a necelých 500 odběrných míst mělo zájem o optimalizaci cen zemního plynu.

„Ve finančním vyjádření se soutěžilo o objem energií v hodnotě 33,5 milionu korun. Díky společnému nákupu se podařilo snížit ceny silové elektřiny o 16 procent a ceny zemního plynu dokonce o neuvěřitelných 35 procent. Podpisem nových smluv mohou domácnosti ušetřit dohromady zhruba devět milionů," sdělila výsledek aukce tisková mluvčí.

O tom, kolik jednotlivé domácnosti konkrétně ušetří, se mohou lidé informovat na kontaktním místě ve vestibulu městského úřadu, kde lze v případě zájmu také podepsat nové smlouvy s vítězným dodavatelem Yello Energy.

„Kontaktní místo mělo být původně otevřeno pouze v červenci, ale jelikož mnoho lidí by se z důvodu čerpání dovolených nestihlo dostavit, vyšli jsme vstříc jejich žádostem a termín pro uzavírání smluv jsme prodloužili. V tuto chvíli podepsalo nové smlouvy zhruba 70 procent účastníků," uvedl Martin Anders ze společnosti Marandis, která aukci organizovala.

Na závěr dodal, že možnost podpisu smluv s vítězným dodavatelem dostanou také lidé, kteří se do aukce nepřihlásili, ale přesto by smlouvu na dodávky energií za vysoutěženou cenu rádi uzavřeli. V těchto případech však musí předem kontaktovat zástupce společnosti Marandis.