Jako jediná organizace v Ostravě provozuje Mikasa denní stacionář pro mladé lidi a dospělé se středně těžkým, resp. těžkým mentálním postižením. Pomoc poskytuje také autistům a osobám s poruchami chování.

ČTYŘI DNY V PŘÍRODĚ

Lidé s takovým postižením jsou odkázáni na téměř celodenní péči jiné osoby a ma-jí také omezené možnosti poznávat nové prostředí.

„Považujeme za velmi důležité, aby i těžce postižení lidé měli při cestování dle možnosti stejné podmínky jako jiné turisté. Chceme jim umožnit prožít čtyři dny v hezké přírodě, aby byli co nejdéle na čerstvém vzduchu a mezi přáteli. Někteří účastníci podobnou zkušenost zažijí poprvé,“ uvádí ředitel spolku Michal Panáček.

Ilustrační foto.Zdroj: Archiv

Podstatou programu společnosti Tesco “Vy rozhodujete, my pomáháme“ je pomoc místním neziskovým organizacím při uskutečnění předloženého projektu.

ŽETON S VELKOU MOCÍ

Vybrané projekty mohou zákazníci podpořit do 17. února ve všech prodejnách sítě. Zákazníci v nich nyní dostávají za nákup speciální žeton, jehož vhozením do urny hlasují pro daný projekt. Letošní ročník je pátý v pořadí. Na oceněné projekty čeká dohromady více než pět milionů korun.

Více informací najdete na internetových adresách www.itesco.cz/pomahame a www.mikasa-detem.cz.

Vizualizace Černé kostky.
Černá kostka se vrací na scénu. Otevřít se má v roce 2023!
Vizualizace nového běžeckého oválu v lese mezi Porubou a Krásným Polem, který má začít sloužit do konce letošního roku.
U planetária obnoví okruh, kde trénoval svérázný Ohera