„Pro Ostravu je velká čest přivítat tuto konferenci, kde se společně sejdou představitelé českého sportu, zástupci klubů, marketingoví specialisté a další. Cením si, že právě v našem městě s velkou sportovní tradicí, se budou tyto legendy dělit o své zkušenosti a budoucí vize se sportovní veřejností,“ uvedl primátor Ostravy Jan Dohnal.

close Aleš Valenta dorazil do Kolína v roli režiséra. info Zdroj: Deník/Zdeněk Hejduk zoom_in Aleš Valenta, další host konference Sport Leaders Summit 2024.

V rámci hlavního panelu vystoupí například Alois Hadamczik, současný šéf českého hokeje, úspěšný trenér a podnikatel, který nabídne svůj pohled na management v hokeji a cestu, jak českému hokeji navrátit původní slávu a úspěchy. Účastníci se mohou těšit také na setkání s Ondřejem Šebkem - předsedou Národní sportovní agentury. Jeho příspěvek se zaměří hlavně na strategii financování a další podpory sportu ze strany státu v následujících 5 až 10 letech.

Z opačného spektra sportovního businessu vystoupí úspěšný sportovní podnikatel českého porevolučního období. Vypracoval se od řízení malého tenisového klubu k zastupování Jaromíra Jágra či tenisových legend Berdycha a Kvitové, až po organizaci zápasů NHL v České republice. Jak to vše realizovat s minimálními počátečními zdroji, vysvětlí Miroslav Černošek.

„Na hlavní panel budou navazovat dvě odborně zaměřené panelové diskuse, přitom jedna se bude týkat sportovního marketingu a druhá problematiky financování sportu,“ zmínil Michal Jelínek za pořadatele konference. „V rámci obou panelů bude účastníkům umožněno klást dotazy a zapojit se do diskuse s vystupujícími,“ dodal Jelínek.

O sportovním marketingu budou s publikem debatovat marketingový ředitel AC Sparta Praha Kamil Veselý, vedoucí digitálního a kreativního týmu Českého olympijského výboru Tomáš Houska nebo marketingový expert Vilém Franěk.

K tématu

Konference je koncipována hlavně jako networkingová, lidé se budou moci osobně pobavit se všemi vystupujícími a probrat palčivá témata, která aktuálně řeší. Na závěr konference je připravena od 20 hodin také Afterparty s přímým přenosem hokejového zápasu Česko-Norsko.

Veškeré další informace ke konferenci Sport Leaders Summit 2024 najdete zde.