Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O bývalé tabačce zatím není jasno

NOVÝ JIČÍN– Zda objekt bývalé tabačky v Novém Jičíně, kterou vlastní akciová společnost Philip Morris, bude sloužit k dalšímu rozvoji podnikání, není v současnosti jisté. Vlastník ve svých strategických záměrech sdalším využitím areálu již nepočítá a objekt nabídl prostřednictvím výběrového řízení k odprodeji.

28.9.2007
SDÍLEJ:

Jeden z největších areálů na území Nového Jičína je využívaný jen z malé části. Co bude s areálem tabačky dál, rozhodne vlastník – společnost Philip Morris.Foto: DENÍK/Ivan Pavelek

Podle Petry Dobešové ze společnosti Philip Morris, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v České republice, se mohli zájemci o koupi areálu hlásit do 22. srpna. „Vprůběhu podzimu budeme vyhodnocovat nabídky. Kromě finanční stránky zohledníme také další kritéria, například vztah investora směstem, celkový záměr využití areálu a přínos projektu pro rozvoj města a obyvatele Nového Jičína,“ uvedla Dobešová s tím, že o strategických záměrech přednostně informují i místní zastupitele. Počet zájemců o koupi objektu vlastník nespecifikoval.

„Co se týká areálu tabačky, zatím není ze strany vlastníka odezva. Nemáme ani informace o počtu zájemců o koupi. Studii o využitelnosti objektu, kterou zpracovalo město, má vlastník k dispozici. Věřím, že ji dostali i zájemci o tento areál,“ sdělil místostarosta Nového Jičína Vladimír Bárta. „Od vlastníka jasně zaznělo, že bude informovat město před vlastním rozhodnutím prodeje ohledně případných zájemců. Byla by tak možnost společně posoudit, zda je záměr uchazečů v souladu se zájmem města. Věřím, že v nejbližších dnech budeme vědět více,“ doplnil Bárta, který počítá i s variantou opakovaného výběrového řízení ze strany vlastníka objektu.

Malou součástí celého komplexu je i budova, kterou společnost Philip Morris pronajímá městu. „Již sedm let se jedná se o symbolickou jednu korunu ročně. V budově vsoučasnosti sídlí vzdělávací instituce. Vsouvislosti splánovaným prodejem areálu nabídla naše společnost městu dohodu o ukončení nájemní smlouvy,“ doplnila Dobešová.

Společnost Philip Morris ukončila výrobu cigaret v Novém Jičíně již vroce 1999. Od té doby využívá prostory objektu pouze jako sklad tabákových materiálů. „Snaha být dobrým sousedem novojičínským občanům byla demonstrována i projektem Zelené město zaměřeným na zlepšení životního prostředí. Jednalo se také o dlouhodobou podporou kultury, například Beskydského divadla, podporou pěveckého sboru Ondráček, Svazu výtvarných umělců a dalších. Tyto programy pokračovaly i dlouho poté, co společnost ukončila výrobu cigaret vNovém Jičíně,“ připomněla Dobešová.

28.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.  

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení