Unikátní projekt prozatím na českém a slovenském trhu rozjela před pár dny společnost Tatra Trucks. Majitelům starších nákladních vozidel Tatra začala nabízet jejich výhodný odkup spojený se zajímavými podmínkami při koupi nového vozu.

Podle slov mluvčího společnosti Andreje Čírtka je automobilka připravena vykoupit jakékoli množství z celkového počtu čtrnácti tisíc registrovaných vozů Tatra, jejichž průměrné stáří je dvacet let.

„Naším novým programem chceme napomoci omlazení vozového parku zákazníků, kteří zůstávají věrni značce Tatra,“ vysvětlil obchodní ředitel Tatra Trucks Martin Šustek s tím, že novější verze vozidel přináší svým uživatelům řadu vylepšení.

„Nové vozy z naší produkce nabízejí lepší ekonomiku provozu, odpovídají nejnovějším emisním normám a jsou nenáročné na údržbu. Výdaje na opravy a repase jsou minimální, což šetří nejen finanční prostředky, ale i čas. Vozidla pracují a nestojí v servisech,“ poukázal obchodní ředitel společnosti.

NOVÁ TATRA S POMOCÍ DOTACE

Zpětný odkup již postaršího vozu je zároveň spojený s možností získání finanční dotace na pořízení nové tatrovky.

A jak bude postup odkupu ojetého vozu probíhat? To přiblížil mluvčí kopřivnické automobilky. „Experti provedou technické prohlídky vykupovaných vozidel, pořídí fotodokumentaci a vystaví protokol o prohlídce a stavu. Na základě zjištěných skutečností také určí jejich tržní a výkupní cenu.

Rozdíl mezi těmito položkami bude moci zákazník získat ve formě dotace na koupi nového vozu Tatra. Společnost Tatra Trucks následně podepíše se zákazníkem smlouvu na odkup staršího vozidla a o nákupu vozu nového,“ nastínil Andrej Čírtek a dále dodal, že o veškeré náležitosti odkupu se postará firma Excalibur Trade, která patří do holdingu Czechoslovak Group.

PODMÍNKY ZPĚTNÉHO ODKUPU VOZŮ

Zájemci, kteří chtějí tuto lákavou nabídku využít, ale musí splňovat určité podmínky. První z nich je, že zákazník musí vozidlo vlastnit alespoň dva roky. Další se pak týká samotného vozu, které dle podmínek musí mít platné technické osvědčení minimálně ještě tři měsíce po jeho vykoupení.

Tyto starší tatrovky automobilka následně prodá do zahraničí, kde budou dále sloužit uživatelům především v rozvojových zemích.