Dobrou zprávou pro všechny fanoušky automobilky je, že výroba a prodej těžkých nákladních vozidel všech modelových řad se z hlediska statistik posunula, v porovnání se stejným obdobím loňského roku, do lepších čísel. „Značka Tatra získala nového majitele, společnost Tatra Trucks a. s., jež zajistila kontinuitu výroby a převzala na sebe veškeré aktivity automobilky. Technický vývoj a výroba společnosti pravidelně přináší na automobilový trh významná konstrukční řešení, která nabízí zákazníkům komplexní dopravní řešení ve všech segmentech průmyslu, kde jsou provozována vozidla," uvedl manažer marketingu Jiří Kašpárek.

S novým majitelem vyrazila společnost na veletrh Bauma a nákladní vozidla se tak, poprvé s novým majitelem, zúčastnila prestižní mezinárodní stavební výstavy. „Třicátý ročník mezinárodního veletrhu stavební a těžařské techniky, nákladních vozidel a zařízení se na výstavišti v bavorském Mnichově uskutečnil ve dnech 15. až 21. dubna a naše společnost Tatra, společně s německými dealery Gerhard Friedrich Metallbau und Fahrzeugehandel a DAF Berlin Nutzfahrzeuge Vertriebs- und Service GmbH připravila v hale B ve stánku číslo 303 prezentaci současné špičky svého výrobního programu," sdělil Jiří Kašpárek s tím, že nejmodernější modelovou řadu těžkých nákladních vozidel z Kopřivnice reprezentoval čtyřnápravový stavební sklápěč Tatra Phoenix.

Speciální těžká nákladní vozidla reprezentoval na veletrhu Bauma 2013 důlní stavební vůz Tatra 815-732R90/39 8x8.1 R (1+3) se stavební nástavbou Fliegl s výtlačným systémem zajišťujícím efektivní vyprázdnění nákladového prostoru korby bez nutnosti jejího sklápění.