Kopřivnická společnost Tatra Trucks dává v současné době práci 1349 zaměstnancům, čímž se řadí k nejvýznamnějším zaměstnavatelům na Novojičínsku vůbec. V letošním roce podnik přijal do svých řad přes 350 nových pracovníků, přičemž vyvolat zájem o technické profese chce nyní i u něžného pohlaví.

„Chceme technicky vzdělané ženy nalákat i do tradičně mužsky vnímaných profesí. Dnes už neplatí, že veškeré technické profese ve výrobě mohou vykonávat jen muži z důvodu fyzické náročnosti," vysvětlila Kateřina Nogolová, personální ředitelka společnosti Tatra Trucks. To potvrdil také mluvčí kopřivnické automobilky Andrej Čírtek, který uvedl: „V dnešní době již technické profese v nejstarší automobilce ve střední Evropě nejsou tak fyzicky náročné jako dříve. Obsluha strojů vyžaduje spíše pečlivost, přesnost a přemýšlení."

V současné době automobilka poptává například obráběčky kovů, koordinátorky výroby, zájem je ale také o skladnice nebo techničky servisu. A co takové technické profese obnáší? Tak například uchazečky o první nabízenou pozici by měly na starosti broušení, soustružení nebo ostření různých nástrojů. Koordinátorky výroby by naopak zodpovídaly za rozplánování určené výrobní oblasti, plánovací činnost či koordinaci činnosti dílen.

Za odvedenou práci podnik slibuje velmi dobré platové ohodnocení a další ocenění v podobě široké škály benefitů. „Práce v tradiční české automobilce je zajímavá i proto, že zde neprobíhá masová výroba, ale téměř každý automobil je speciál. Je proto nutné, aby specialistou byl i každý zaměstnanec společnosti," doplnil mluvčí s tím, že v nadcházejícím roce plánuje podnik vyrobit 1700 vozů, což s sebou zároveň přinese zdvojnásobení produkce automobilky v průběhu dvou let.