Dosud nejúspěšnějším prodejním měsícem letošního roku byl červenec pro světoznámou automobilku Tatra Trucks, a. s., která se dlouhá léta potýká s problémy. Společnosti se podařilo prodat téměř stovku vozidel. Na odbyt jdou navíc také náhradní díly.

Zisk 326,6 milionu za uplynulý měsíc má „na svědomí" prodej 97 kompletních vozů a také náhradních dílů v hodnotě 29,3 milionu. Čísla, která v poslední době kopřivnický podnik uvádí, prozrazují, že od začátku letošního roku našlo nové majitele už 450 vozidel, přičemž management Tatry Trucks očekává za letošek tržby ve výši až tři miliardy korun.

Tržby budou vyšší

„Na letošní rok byly plánovány tržby ve výši 2,8 miliardy korun, ale vzhledem k dobrému zakázkovému krytí bude plán překročen a očekáváme tržby ve výši tři miliardy," potvrdil informaci předseda představenstva a obchodní ředitel Petr Rusek.

„Když porovnáme prodejní výsledky od ledna do července letošního a loňského roku, můžeme konstatovat, že jsme v letošním roce prodali o 76 vozidel více a tržby nám vzrostly o 460 milionů," doplnil jeho vyjádření generální ředitel Petr Karásek.

Dvacítka z 97 prodaných vozidel přitom byly takzvané CKD sady, tedy v jednom celku zvlášť zabalené kompletní sady dílů například kabiny, nápravy, motory a převodovky určené k finální montáži v cílovém místě dodávky.

Práce hodně, lidí málo

O zlepšení situace se zaměstnanci kopřivnického podniku nechtějí moc bavit. „Práce máme nad hlavu, lidí málo. Ale to je tady pokaždé, když se změní vedení," okomentoval současnou situaci ve společnosti zaměstnanec, který nechtěl být jmenován.

Také další lidé potvrzují, že o svou práci se zatím nebojí: „Pracuji zde přes dvacet let a mnohdy jsem měl strach, že v nějaké další vlně propouštění přijdu o práci i já. Teď se situace, zdá se, uklidnila, ale víte, jak to chodí… Jsme rádi, že se naše auta prodávají, ale zlatá léta prodeje už máme, myslím, za sebou."