Aparthotel Lesní stráně se bude nacházet necelý kilometr od obce na místě, kde stával hotel Ski. Zchátralé budovy jsou nyní zdemolované a do lokality byly letos nově přivedeny potřebné sítě.

Komplex vybudují developerské společnosti Domoplan a MyResorts. Resort společně s 54 apartmány nabídne služby pětihvězdičkového hotelu. Součástí horského projektu bude také přírodní wellness centrum, jehož část se bude nacházet přímo v lese.

Holiday resort

„Lesní stráně představují další z našich prémiových projektů, které připravujeme na českých horách. Jeseníky jsou nádhernou oblastí, turisticky jednou z nejvyhledávanějších u nás. Chceme proto lidem nabídnout to pravé místo pro relaxaci s celou řadou prvotřídních služeb. Poptávka po těchto typech holiday resortů, kde mají lidé možnost kdykoliv během roku strávit dovolenou ve vlastním apartmánu s veškerým klientským servisem, je rok od roku větší,“ popsal zakladatel developerských společností Tomáš Vavřík.

Cesta kyvadlovým autobusem z Hvězdy na Ovčárnu od 11. prosince 2022 podraží ze 40 na 50 korun. Zvýší se také ceny Turistické jízdenky Jeseníky ze 100 na 150 korun.
Autobusem na Ovčárnu za padesát, autobus v Jeseníkách už od prosince podraží

Apartmány mají mít dispozici 1+kk až 3+kk. Polovina bude určena k prodeji, zbytek k pronájmu. Majitelé apartmánů získají služby na úrovni pětihvězdičkového hotelu. Areál horského resortu počítá také s kinosálem, společenskou hernou, dětským koutkem s herní místností nebo i venkovní workoutovou zónou s lezeckou stěnou, letním kinem či posezením s grill pointy.

Součástí komplexu bude i wellness. Jeho lesní část se bude skládat z pěti privátních domků a rituální sauny.

„V každém z nich je jiná procedura od aromaterapie, masáží až po bylinné koupele. Každý z nich také odkazuje na jeden z hlavních přírodních elementů - oheň, zemi, kov, vodu a dřevo. Hranici mezi interiérem a lesním prostředí stírají velkoformátové prosklené stěny,“ popisují koncept přírodního wellness hlavní designérky Lesních strání Dagmar Fredholm Zvoníčková a Ivana Linderová z ID Studia.

Obnovitelné zdroje

Kromě zelených střech budou mít Lesní stráně i vlastní fotovoltaiku, bateriové úložiště pro akumulaci elektrické energie, tepelná čerpadla nebo dobíjecí stanice pro elektromobily a jízdní kola. Až polovinu spotřeby energií budou pokrývat obnovitelné zdroje.

Takto vyrobená energie bude směřovat na zajištění společných prostor nebo i provoz wellness centra, jehož bazén bude navíc vyhříván za pomoci tepla z kuchyňského provozu. Se zpětným využitím se počítá také u dešťových a odpadních vod z apartmánů.

V Jeseníkách v Malé Morávce ve skiareálech Karlov a Kopřivná právě finišují přípravy na start nové lyžařské sezony. Listopad 2022
Jeseníky: ceny skipasů, jako vloni. Areály se už chystají na sezonu, podívejte

Aparthotel Lesní stráně nebude jediným projektem společností Domoplan a MyResorts v regionu. Již dříve vybudovaly horské apartmány Filipovice. Nyní v jejich sousedství plánují přebudovat hotel a restauraci Stará pošta na prémiový aparthotel v prvorepublikovém stylu. Další aparthotel Bukovka hodlá postavit u lyžařského resortu Buková hora u Červené Vody na Králicku.

Budování apartmánů je v posledních letech trendem, který stále sílí. Kromě novostaveb se k tomuto účelu přestavují i bývalé hotely a penziony.

Nový trend

Podle ředitele Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Tomáše Raka je nárůst počtu apartmánů řešením stavu, kdy je provozování klasických hotelů s personálem stále složitější.

Železniční trať z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem.
Nehoda vagonů u Vrbna připomněla tragédii před 60 lety, tehdy zemřelo 19 lidí

„Apartmánové typy ubytování obnáší to, že člověku dáte vybavený byt, ve kterém si všechno zajistí sám. Pronájem nebo koupě apartmánu je nový trend pobytů pro delší dovolenou. Jezdit do něj lze kdykoli, nemusí se řešit rezervace, kvalita poskytovaných služeb. Provozovatelé zase nemusí řešit personál, který po covidu prostě není,“ řekl.