Cílem akce je zvýšit množství baterií předaných k recyklaci a zároveň podpořit dobrou věc. Organizátoři totiž za každý vybraný kilogram dají 10 korun na charitativní nebo obecně prospěšné projekty v regionu.

Za první dva měsíce se již vybralo 2 257 kg baterií. Projekt poběží až do 31. srpna 2020 a organizuje ho nezisková společnost ECOBAT ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje.

„Dělá nám radost, že ani aktuální situace neodradila lidi od úmyslu podpořit dobrou věc. Vidíme to nejen na vybraných bateriích, ale i na tom, jak se šíří podpora na sociálních sítích. Těšíme se, že s uvolňováním vládních opatření čísla ještě porostou,“ říká Eva Gallatová ze společnosti ECOBAT.

Zapojené úřady umístily ve svých prostorách sběrné boxy s logem soutěže, do kterých úředníci, ale i běžní občané mohou odevzdávat použité baterie. Po skončení soutěže měst a sečtení výsledků bude výsledný finanční příspěvek až do výše 100 tisíc korun rozdělen mezi tři projekty, které nominovaly tři nejúspěšnější úřady.

Z úřadů a magistrátů již chodí první nominace, mezi kterými jsou projekty v oblasti životního prostředí, ale i sociálních služeb či pomoc pro lidi s handicapem.

V soutěži měří své síly městské úřady Bohumín, Bruntál, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Fulnek, Havířov, Horní Benešov, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Krnov, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Příbor, Rýmařov, Třinec, Vítkov a Vrbno pod Pradědem.