„Na pravidelnou údržbu do Mošnova dorazily tři stroje Boeing 737 leteckých společností Travel Service a SKY Europe. V tomto týdnu je na prohlídce už čtvrtý letoun těchto zákazníků. Potvrzuje se to, co jsme říkali už při zahájení investice. Po kapacitách na opravy a údržbu dopravních letadel je znatelná poptávka a Mošnov rychle získává klienty,“ uvedl Daneš Zátorský, předseda dozorčí rady Job Air – CEAM.

Údržbové centrum na mezinárodním Letišti Leoše Janáčka bylo otevřeno letos na jaře. V březnu byl zahájen zkušební provoz a prakticky současně přistála první letadla. Zpočátku se jednalo o letadla typu SAAB 340 a SAAB 2000. Počátkem října pak byla úspěšně dokončena první servisní prohlídka letadla Boeing 737 NG společnosti Travel Service.

„Vzhledem k tomu, že poptávka po údržbě letadel Boeing 737 převyšuje v současnosti naše kapacitní možnosti, rozhodli jsme o otevření druhého pracoviště pro údržbu letadel Boeing 737 v našem hangáru,“ dodal dále Zátorský. Kromě už uvedených leteckých společností patří mezi významné klienty také Air Berlin, která patří k největším nízkonákladovým leteckým přepravcům s domovským letištěm v Evropě.

Tým mechaniků Job Air – CEAM nyní tvoří zhruba 130 osob. Jejich počet ale dále roste. Cílový stav je bezmála čtyři stovky zaměstnanců v údržbě.
Opravárenské středisko Job Air – CEAM vzniklo díky investici, která byla vyšší než miliarda korun. Její návratnost je plánována do sedmi let. Před spuštěním provozu bylo středisko letos v únoru úspěšně certifikováno Úřadem pro civilní letectví, čímž byla splněna poslední podmínka pro zahájení provozu největšího leteckého servisního střediska ve střední a východní Evropě. Na pravidelné opravy a údržbu sem mohou létat i obří stroje. Opravárenská hala je vybavena i pro provádění složitých oprav trupu letadel a má unikátní parametry – délku 146 metrů, šířku 80 metrů a výšku 34,5 metru.