Na příjezd speciálního retro autíčka Pilsner Urquell se letos v našem regionu mohou těšit dvě vyhlášené pivnice v Havířově a Ostravě. Hosté restaurací, do nichž první várka plzeňského piva dorazí, se tak mohou potkat i s vrchním sládkem Plzeňského Prazdroje Václavem Berkou, který na místě slavnostně narazí dřevěný sud s nefiltrovaným plzeňským ležákem.

Vizualizace relaxační a gastronomické zóny na „novém“ Masarykově náměstí v Ostravě tvořená z modulárních gastrokontejnerů.
Masarykovo náměstí v Ostravě z kontejnerů? Takto by vypadalo

„Návštěvníci si budou moci dopřát nefiltrovaný Pilsner Urquell, stejný jako ve sklepích plzeňského pivovaru,“ říká Berka. O čepování piva se postarají zkušení výčepní – finalisté soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Vystoupí také živá kapela.

V Havířově proběhne oslava první várky 1. listopadu v restauraci U Příborů od 19 hodin.
V Ostravě pak 2. listopadu v restauraci P.U.O.R. Slezska od 19 hodin.

„Už od svého zrodu je plzeňské pivo originálem, který vaříme ze stále stejných surovin a podle stejné receptury. Více než sedmdesát procent piv po celém světě, které se dnes uvaří, jsou piva typu Pils/Pilsner a jsou inspirovány právě pivem Pilsner Urquell,“ přibližuje úspěch Pilsner Urquell Václav Berka, a nepřímo tak zdůvodňuje „potřebu“ rozvést každoročně první várku alespoň po některých podnicích v naší republice.