Ve dvouhektarovém štítinském výrobním areálu vyrostla nová hala svařovny, v souvislosti s ní se mění vnitřní uspořádání a logistika závodu. Současně firma modernizuje provoz a sociální zázemí pro své zaměstnance. Investice do výstavby včetně vybavení přesáhla 1 milion EUR (25 milionů korun).

„Od nové haly si slibujeme zvýšení kvality práce svářečů, zlepšení pracovních podmínek a vytvoření nových prostor pro rozvoj robotického svařování a broušení. Právě zvýšení robotizace a automatizace ve výrobě patří mezi naše strategické priority na příštích pět let,“ uvedl majitel a generální ředitel ISMM Miloslav Cváček.

Firma působí ve Štítině od roku 2013 a zaměstnává více než 130 pracovníků. Součástí výrobního závodu je i jedna z největších práškových lakoven v Moravskoslezském kraji, kterou ISMM vybudovala a rozjela v roce 2015.

Z hlediska technologického vybavení areál dále disponuje dvěma laserovými pálícími stroji, dvěma ohraňovacími lisy, dvěma robotickými svařovacími pracovišti a patnácti svařovacími boxy, nachází se zde také samostatné oddělení přípravy výroby a velké manipulační a skladovací plochy. Nové prostory umožní zvýšit produktivitu práce a dodatečně vytvoří dalších dvě desítky pracovních míst, výhledově se tak maximální počet zaměstnanců v tomto závodě stabilizuje na 150.

K tématu

Společnost ISMM Production & Business Cooperation s. r. o. je vlajkovou lodí ISMM Group Miloslava Cváčka. Multioborová skupina zahrnuje celkem 6 společností, které dohromady zaměstnávají více než 600 pracovníků a generují obrat přes 1,6 miliardy korun.

Součástí skupiny je kromě strojírenských společností ISMM & JB Machinery a. s. v Dívčím Hradě a ISMM & EGAS s. r. o. v Pustějově, také jistebnická firma ISMM & TESO s. r. o., což je výrobce schodů a liniových produktů z teraca. V oblasti služeb dále působí tenisový areál ITP v Ostravě-Mariánských Horách, Hotel Gong ve Štramberku nebo od června 2024 nově otevřená restaurace a penzion Mlýn Kozlovice.