VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vejce získala ocenění kvality

ŠENOV U NOVÉHO JIČÍNA - Za čerstvá slepičí vejce obdržel Podnik živočišné výroby Nový Jičín značku Klasa. Ocenění za mimořádně kvalitní potravinářský výrobek uděluje ministr zemědělství. V současné době se značka nachází na 1419 výrobcích 209 společností.

19.9.2007
SDÍLEJ:

Podle ředitele Otakara Pasečného je firma jedním ze dvou výrobců vajec v ČR oceněných Klasou.Foto: DENÍK/Iva Jalůvková

Podle ředitele Podniku živočišné výroby Nový Jičín Otakara Pasečného závisí získání ocenění na mnoha faktorech. „Začali jsme v loňském roce tím, že jsme certifikovali společnost standardem BRC. To je vlastně certifikace, která zabezpečuje, aby provoz vyráběl kvalitně, aby byl v souladu s evropskou normou či aby byl kontrolovatelný,“ nastínil.

Firma má v současné době 140 tisíc slepic v plné snůšce, což pro ni znamená jisté povinnosti. „Letos bylo vydáno pro naše střediska integrované povolení IPPC, čímž splňujeme vysokou úroveň ochrany životního prostředí. To nebylo v oblasti CHKO Poodří vůbec jednoduché,“ vysvětlil Pasečný. Podnik má dva provozy, jeden v Kuníně na produkci vajec a jeden ve Vražném na odchov kuřic. Ročně vyprodukují 40 milionů vajec.

Za kvalitou stojí též krmná směs. „Máme tu výhodu, že náš dodavatel krmných směsí ZZN Nový Jičín má program na zpracovávání sóje z vlastní produkce. Myslím si, že v České republice takových firem, které zpracovávají vlastní zpracovanou sóju do krmných směsí, moc není. V tom jsme dost výrazná výjimka,“ podotkl a dodal: „Máme také vlastní zdroje vody. Na farmě v Kuníně používáme vodu ze studny. Tento zdroj musíme měsíčně vyhodnocovat a odebírat vzorky. Takže máme jasný přehled o tom, že voda je velice jakostní.“

Ke zvýšení jakosti firma, kromě povinné vakcinace proti salmonelóze, pomáhá také preventivní aplikací okyselovadel do směsí a vody. Pro zvýšení kvality skořápky používá vápenný grit.

Ačkoliv firma dělá vše pro kvalitu, síla konkurence, především té levné z dovozu, je vysoká. „Spoléháme na to, že vysoká kvalita a trochu českého patriotismu zákazníka nám pomůže udržet se na českém trhu,“ uvedl Pasečný.

19.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lumír Kaválek dne 13. prosince skončil ve funkci ředitele Regionálního muzea v Kopřivnici o.p.s.

Správní rada odvolala ředitele Regionálního muzea v Kopřivnici

ZŠ svaté Zdislavy, Kopřivnice

Představujeme prvňáčky ZŠ svaté Zdislavy, Kopřivnice

Nově vybudované a upravené přechody zvýší bezpečnost v obci

Viditelnou změnou prošel úsek silnice I/57 v Kuníně. Vzniklo několik nových přechodů pro chodce, které vyhovují platným normám, jsou nasvíceny a hlavně jsou bezpečnější.

Strážníci poučí chodce

Preventivní akci zaměřenou na chodce s názvem „Akce viditelnost“ připravuje Městská policie Frenštát pod Radhoštěm.

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

MHD v Novém Jičíně prošla radikální změnou

Od neděle brázdí ulice Nového Jičína tři nové elektrobusy pod vlajkou společnosti Arriva Morava. Cestující čeká řada novinek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT