„Velbloudi, kteří jsou symbolem sucha a pouští, spolu s námi upozorňovali na to, že zadržování vody v krajině a péče o vodní zdroje jsou nesmírně důležité aktivity. Pokud se do toho všichni pořádně nepustíme, tak se budeme s velbloudy možná setkávat nejen v průvodech,“ vysvětluje Josef Jalůvka, manažer značky Radegast. 

Velbloud v centru Ostravy.
OBRAZEM: Velbloudi táhli nejen Ostravou, ale i Prahou a dalšími místy v Česku

Nošovický pivovar Radegast se na regionální úrovni v péči o veřejnou zeleň angažuje již delší dobu. Pomáhá s péčí o mokřady, s údržbou svodnic na lesních cestách nebo podporuje výsadbu stromů.

Co říkáte na velbloudí kampaň vy? Líbí se vám? Hlasovat můžete v anketě pod článkem.

Prostřednictvím grantového programu Radegast lidem podporuje projekty, které pomáhají zadržovat vodu v krajině nebo pracují s využitím dešťové vody. Pomocí systému propojených rybníků se snaží přírodním způsobem čistit dešťovou vodu odtékající z pivovaru.

Z poloviny zaplněný Gong si vyslechl plány na vznik několikatisícové čtvrti, která má rozšířit centrum Ostravy.
Nová čtvrť v Ostravě pro tisíce lidí: propojí centrum města a Dolní Vítkovice

"Pomoci mohou také například speciální zavlažovací vaky pro stromy. Díky nim stromy překonají sušší období a dochází také k významné úspoře vody potřebné na jejich zavlažování," vysvětluje dále Josef Jalůvka s tím, že právě takové zavlažovací vaky Radegast poskytne zdarma nejsušším obcím v Česku.

Velbloudi z českých zoo:

"Zavlažovací vaky uvolňují vodu do půdy postupně, takže samotné zalévání je efektivnější a stromy mají větší šanci na uchycení. Každý vak pojme několik desítek litrů vody a dá se po vyprázdnění snadno přesunout k dalšímu stromu a právě takové zavlažovací vaky Radegast poskytne zdarma nejsušším obcím v Česku. Pomoci může každý. Stačí si dát od 17. do 26. června pivo Radegast v hospodě nebo si ho koupit domů v lahvi či plechovce a vložit vyfocenou účtenku na náš web www.radegast.cz. Čím více účtenek dorazí, tím více zavlažovacích vaků Radegast nakoupí,“ doplňuje manažer Radegastu Jalůvka.