Společnost Visteon-Autopal Services se při realizaci projektu zaměřila na rozvoj tzv. měkkých dovedností zaměstnanců. Součástí projektu byla realizace 7 klíčových aktivit, z nichž pět bylo zaměřeno na přípravu a realizaci vzdělávacích programů v oblasti rozvoje odborných a sociálních kompetencí, další byly zaměřeny na zdokonalení systému v oblasti rozvoje lidských zdrojů.

„Během projektu bylo realizováno 33 kurzů a tréninků se zaměřením na odborný rozvoj manažerů i ostatních technických zaměstnanců, obsluhu PC, soft skills a oblast kvality," sdělil David Kadlčík, HR Business Partner společnosti Visteon-Autopal Services a dodal: „Celkem bylo proškoleno 370 pracovníků společnosti a realizováno 120 vzdělávacích aktivit."

„Absolvovaný kurz Manažerské minimum hodnotím jako přínosný," řekl Pavel Dušek, senior manažer technického centra klimatizační techniky a doplnil: „Tento kurz poskytl členům mého týmu velmi cenné informace v jejich profesním rozvoji."

Realizace projektu splnila očekávání společnosti a díky vysoké míře zapojení zaměstnanců a získané zpětné vazbě, byl projekt vyhodnocen jako úspěšný. Projekt byl realizován od listopadu 2010 do října 2012.

Více o společnosti:

Společnost Visteon-Autopal je americkou společností, která vyvíjí a vyrábí komponenty klimatizační a chladicí techniky pro automobilový průmysl. Mezi hlavní zákazníky společnosti patří Ford, VW, PSA, Jaguar Land Rover, GM a Mercedes. S téměř 2.000 zaměstnanci provozuje Visteon-Autopal dvě technická centra a výrobní závody v Novém Jičíně, Hluku a Rychvaldu.

Visteon-Autopal je součástí Visteon Corporation, který je přední světový dodavatel komponentů pro výrobce automobilů. Visteon navrhuje, vyvíjí a vyrábí produkty klimatizační a chladicí techniky, elektroniku a interiéry. Visteon Corporation se sídlem Van Buren Township, stát Michigan v USA, zaměstnává přibližně 22.000 zaměstnanců ve 28 zemích. (zrp)