Technické obory jsou žádané

Hlavním úkolem novojičínského výrobce světelné, klimatizační a chladící techniky bylo seznámit na akci studenty s možnostmi pracovního uplatnění, jakmile získají vytoužený diplom. „Od této aktivity si slibujeme, že se nám podaří oslovit a zaujmout studenty technických oborů a přesvědčit je o perspektivách zaměstnání v naší společnosti,“ řekla Radka Kupčíková, ředitelka lidských zdrojů ve společnosti Visteon-Autopal, a jedním dechem dodala: „I v letošním roce pokračujeme v našich náborových aktivitách s tím, že největší zájem máme především o konstruktéry, technology, optiky a elektroniky.“

Mezi hlavní zákazníky Visteon-Autopalu patří automobilové společnosti Ford, Volkswagen, Jaguar, Land Rover a PSA Peugeot-Citrön. Zaměstnává bezmála čtyři tisíce zaměstnanců a v Novém Jičíně provozuje dvě specializovaná vývojová centra.

Společnost je součástí korporace Visteon Corporation, která v šestadvaceti zemích po celém světě zaměstnává přes šestadvacet tisíc zaměstnanců. Hlavní sídlo je ve Spojených státech Amerických v Michiganu.