Kvůli vládním opatřením spojeným s pandemií koronaviru covid-19 se konalo vaření gulášů po delší pauze, celkově už podeváté.

„Akce spojená s dětským programem a doprovodnou cimbálovou muzikou Poštár se uskutečnila v prostorách restaurace Valašská rychta. Guláš vařily čtyři zaměstnanecké týmy, do sbírky bylo možné přispět i nákupem výborné kávy nebo zákusků, které rovněž připravili zaměstnanci výrobního závodu,“ sdělila Mariana Kellerová, pověřená kontaktem s novináři.

Petra Kvitová s wimbledonským talířem.
Otevření Síně slávy Petry Kvitové se oddaluje na konec roku

Hodinu a půl po zahájení prodeje gulášů byly kotlíky prázdné. Ředitel frenštátského závodu Roman Valný si pochvaloval, že skutečnost, že z prodeje soutěžních gulášů, sladkého pečiva i kávy organizátoři vytěžili pro Charitu Frenštát 23 tisíc korun.

„Je to více než trojnásobek oproti prvním letům, kdy jsme s touto tradicí začínali. Jsem rád, že tato částka pomůže rodinám v nouzi nejen ve Frenštátě, ale i v jeho blízkém okolí,“ uvedl Roman Valný.

Výtěžek z charitativních gulášů je nad rámec každoročního příspěvku frenštátského Siemensu ve výši 200 tisíc korun místním neziskovkám prostřednictvím Siemens Fondu pomoci. Návod k podání žádostí a pravidla Siemens Fondu pomoci jsou uvedeny na www.siemens.cz/fondpomoci.